Декілька днів тому громадськість обурила смерть червонокнижного лося, якого мисливці застрелили на Чернівгівщині. Молода тварина загинула у перший день дозволеного полювання. В Україні популяція лосів на межі зникнення, нараховується щонайбільше 4,5 тисячі особин, і протягом десяти років популяція цих тварин скоротилася ледь не втричі, пише сайт ТСН.
Поранену тварину знайшли місцеві. Коли слідча група приїхала, орієнтовно 3-річний лось з одним рогом і вагою приблизно три центнери вже був мертвим. Спеціалісти встановили, що тварину було вбито свинцевою кулею, котра знищується при влучанні, тому по уламках неможливо ідентифікувати, з якої зброї стріляли. Це можна було б зробити по гільзі, але її слідчі не знайшли. Знайти рушницю, з якої взагалі того дня стріляли, було б чи не єдиною зачіпкою, тож лісники проводять своє розслідування.
Читайте також: Буковинські лісівники готують корм для зимівлі диких тварин
За убивство червонокнижного лося винуватцю загрожує 130 тисяч гривень штрафу. За цей рік на Чернігівщині було вбито чотирьох лосів, проте жодного браконьєра не встановлено.
Ще 60-70 років тому лосі постійно мешкали і на території Чернівецької області. Однак нині територія, на якій вони проживають, значно зменшилася, розповів ІА АСС Ігор Скільський, кандидат біологічних наук.
"На території Чернівецької та Івано-Франківської областей нині трапляються лише заходи окремих особин лося. Буває, що сюди заходять невеликі групи тварин, переважно на рівнинну частину області, поблизу Дністра", - каже Ігор Скільський.
Одного разу на березі Дністра виявили самку лося з дитинчам. Трапляються заходи лосів також у передкарпатті та у самих горах. Найчастіше тварини здійснюють переходи восени. Ще років 15 тому лосі постійно мешкали поблизу міста Яремче, однак через браконьєрів та любителів полювання ці тварини зникли з тих місць, розповів науковець.
Як відомо, роги лося є відомим мисливським трофеєм, який є об'єктом мисливського колекціонування і які виставляють на конкурси мисливських трофеїв.
Можливо вам буде цікаво: На Буковині два види птахів перебувають на межі зникнення
Через те, що чисельність лосів в Україні різко скоротилася, 9 листопада 2017 лося внесли до Червоної книги країни рішенням Національної комісії з питань Червоної книги України. З таким рішення не погодилися мисливці і подали до суду.
На початку жовтня цього року Верховний Суд України остаточно відмовив мисливцям у позові про скасування наказу про внесення лосів до Червоної книги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами