Міністерство закордонних справ розпочинає співпрацю з ГО “Вікімедіа Україна”. Спільні ініціативи будуть направлені на протидію дезінформації про Україну та поширення інформації про Україну різними мовами у Вікіпедії. Про це повідомляють на сайті МЗС.
“Захист правди і протидія дезінформації є стратегічним пріоритетом зовнішньої політики України. Разом з партнерами ми розпочинаємо боротьбу із дезінформацією у важливому сегменті – найбільшій у світі енциклопедії. Статті з Вікіпедії щодня стають джерелом інформації для мільйонів людей по всьому світу. Тому дуже важливо, щоб інформація про Україну в цій енциклопедії була максимально об’єктивною та достовірною”, – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
МЗС України разом з ГО “Вікімедіа Україна” планують запустити спільні проєкти, щоби залучити якомога більше людей до наповнення Вікіпедії інформацією про Україну. Йдеться як про україномовний сегмент, так і про інші мови.
Першим етапом співпраці стане запуск онлайн марафону “Місяць української дипломатії”. Упродовж місяця автори україномовної Вікіпедії заповнюватимуть прогалини і виправлятимуть неточності на теми російської агресії, інтеграції України до Євросоюзу і НАТО, відносин з іншими країнами, діяльності нашої країни в міжнародних організаціях, а також публічної дипломатії. Марафон розпочнеться у травні.
Отримуйте новини в Telegram
До кампанії долучиться команда МЗС України. Зокрема дипломатичні установи України за кордоном опублікують на своїх ресурсах довідки і документи про дипломатичні відносини з конкретними країнами, інформацію про політиків та громадських діячів, важливі дати, події та локації — їх потім можна буде використовувати як джерела для статей Вікіпедії.
Вам може бути цікаво: Що почитати на карантині: ідеї для дорослих і дітей
Українські дипломати також долучаться до організації наповнення Вікіпедії мовами їхньої країни перебування, щоб підвищити впізнаваність нашої держави, її історії та сучасності серед світової спільноти і наповнити статті української тематики неупередженими фактами. Це буде продовженням кампанії МЗС “CorrectUA”. Раніше ця ініціатива Міністерства була присвячена коригуванню написання українських назв міст – KyivNotKiev, Odesa, Lviv тощо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами