Про це повідомляє прес-служба регулятора, інформує espreso.tv.
Монети запроваджуватимуть у обіг поетапно: перший етап - 27 квітня 2018 року введуть у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 грн. Другий етап відбудеться пізніше - монети номінальною вартістю 5 і 10 грн вводитимуть в обіг у 2019-2020 роках.
Українці зможуть розраховуватися одночасно новими монетами і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу - доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Таким чином, паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривні будуть в обігу паралельно з металевими до останньої паперової гривні. Нацбанк не вилучатиме з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 грн, але припинить друкувати ці банкноти та поповнювати ними грошовий обіг.
"До цього рішення нас стимулює і розвиток безготівкових розрахунків, зміна купівельної спроможності гривні за останні 20 років та зміни у поведінці споживачів. Розвиток безготівкових розрахунків приводить до зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу. Україна не виняток. Частка безготівкових розрахунків в Україні з використанням платіжних карток за останні 5 років зросла понад утричі - до 39% на початок 2018 року (з 12% станом на початок 2013 року)", – сказав в. о. голови НБУ Яків Смолій.
Читайте також: Вийшла в обіг монета на честь українських добровольців
На аверсі всіх монет зображено малий державний герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту. За кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал.
"Нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків. Працюючи над дизайном, ми вирішили бути послідовними та зберегти портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю 1 грн зображено портрет князя Володимира Великого; 2 грн - князя Ярослава Мудрого; 5 грн - гетьмана Богдана Хмельницького; 10 грн - гетьмана Івана Мазепи", - сказав директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.
Про це під час презентації обігових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень сказав в.о. голови НБУ Яків Смолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Національний банк прийняв рішення, що з 1 липня 2018 року в Україні застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум готівкових розрахунків. Це означає, що Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас всі ці номінали розмінних монет і надалі будуть залишатись в обігу, проте в подальшому готівковий обіг не буде поповнюватись новими монетами зазначених номіналів», - сказав Смолій.
Він зазначив, що монети номіналом 1,2, 5 та 25 копійок будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу і одна грошова одиниця України гривня й надалі дорівнюватиме 100 копійкам.
«Для спрощення розрахунків будуть встановлюватись правила заокруглення загальної суми покупки. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не буде здійснюватись. Українці й надалі зможуть використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 копійок. Застосування правил заокруглення Національним банком погоджено з усіма державними органами», - наголосив Смолій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами