Найголовніше щеплення, яке слід повторювати кожні 10 років – це від дифтерії та правця. Якщо вакцинація в дитинстві не проводилася, то необхідно зробити 3 щеплення для формування імунного захисту: перші дві дози вакцини вводяться з інтервалом в один місяць, третя через один рік, після останньої. Потім ревакцинація проводиться також один раз в 10 років. Про це пишуть Факти ICTV.
Потрібна ревакцинація і від кору, краснухи та паротиту. Щеплення необхідно повторювати у віці 22-29 років (в залежності від термінів останньої ревакцинації), а потім через кожні 10 років.
Дорослі люди, які не перехворіли цими інфекціями в дитинстві або раніше не були щеплені, для формування імунітету отримують дві дози вакцини з інтервалом між введеннями 1 місяць, потім ревакцинація проводиться також один раз в 10 років.
Щеплення від вітрянки дорослій людині може бути зроблене в будь-якому віці, але тільки якщо в дитинстві вона не перехворіла на вітряну віспу або не була щеплена, а значить, не має імунітету до цього захворювання.
Дослідження показали, що імунітет після щеплення від віспи зберігається довше 30 років. Тому програми ревакцинації не передбачені (тобто щеплення від вітрянки робиться один раз в житті).
Рекомендується вакцинуватися людям, які можуть контактувати з потенційними носіями вірусу (працівники дитячих дошкільних установ, шкіл, дитячих поліклінік і ін.). Жінкам, які не хворіли на вітрянку і планують вагітність, теж слід зробити щеплення від цього захворювання, так як зараження під час вагітності (особливо на ранніх термінах) може привести до розвитку вад у плода і навіть викидня. Перед вакцинацією необхідно точно переконатися, що на даний момент вагітності немає, щеплення потрібно зробити не пізніше, ніж за 3 місяці до передбачуваного зачаття.
Читайте ще: Лікування від кору нема. Хворобу може зупинити лише масова вакцинація
Щеплення від вітрянки можна зробити і для профілактики захворювання, якщо мав місце контакт з хворою людиною. ВООЗ вважає цей захід ефективним, якщо вакцинація проведена не пізніше 72 годин після контакту здорової людини з хворим.
За умови виконання вакцинації і ревакцинації проти гепатиту Б в дитячому віці, імунітет зберігається протягом 7-8 років. Ревакцинація рекомендується дорослим у віці від 20 до 55 років.
Особливо слід стежити за регулярністю ревакцинації проти гепатиту Б людям, які входять до групи ризику: медичний персонал, донори, люди, що готуються до хірургічних операцій, переливань крові, а також особам, у яких існує ризик зараження статевим шляхом.
Щеплення від пневмококової та менінгококової інфекцій роблять одноразово. Ревакцинація рекомендується людям, що входять до групи підвищеного ризику зараження. Ті, які перенесли спленектомію, ВІЛ-інфікованим, які страждають на захворювання крові або на хронічну ниркову недостатність. А також при наявності хронічних захворювань органів дихання, печінки, цукрового діабету та інших хронічних захворювань.
Повторну ревакцинацію від туберкульозу роблять тільки за рекомендацією медиків, а також людям, які можуть контактувати з хворими на туберкульоз: медикам, робітникам соціальних служб, місць позбавлення волі абощо.
Повторне щеплення від поліомієліту слід робити перед подорожами до Афганістану, Пакистану, а також країн Азії та Латинської Америки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами