Про це заявив координатор гуманітарної допомоги ООН в Україні Маттіас Шмале, пише Медіа агентство АСС з посиланням на РБК-Україна.
«Реальна стурбованість полягає в тому, що якщо вони [росіяни, - ред.] знову завдадуть удару по енергетичному сектору, це може стати переломним моментом для подальших масових переміщень як усередині країни, так і за її межами», - зазначив він.
Від початку війни в лютому 2022 року понад 6 мільйонів українців змушені були покинути країну, а 3,6 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами. Ситуація ускладнюється тим, що близько 65% енергетичної інфраструктури України зараз відключено через атаки. За словами Маттіаса Шмале, ця цифра вища, ніж у попередні зими.
Для запобігання гуманітарній катастрофі ООН та її партнери реалізують План зимового реагування, що передбачає доставку палива і предметів першої потреби.
«Також було створено притулки, відомі як «пункти незламності», де жителі можуть зігрітися і випити чаю», - додав координатор гуманітарної допомоги ООН в Україні.
Наші новини є у Facebook
Особливе занепокоєння викликає ситуація в зонах, близьких до лінії фронту, таких як Харків і Херсон.
«Ми досягли близько половини з 1,7 мільйона осіб, які потребують допомоги, але брак фінансування обмежує наші зусилля», - повідомив він.
Цього року на гуманітарні потреби виділено 1,8 мільярда доларів із необхідних 3,1 мільярда, що менше, ніж у 2022 і 2023 роках.
Маттіас Шмале закликав донорів не послаблювати підтримку України.
«Війна ще не закінчилася, і допомога залишається критично важливою», - наголосив він.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами