«Це неправда, - зазначив він. - Це не той випадок, аби співробітники отримували вказівку не використовувати такі слова, як «війна» і «вторгнення» для опису ситуації».
У понеділок, нагадав він, заступниця Генсека з політичних питань Розмарі Дікарло розмістила у Твіттері таке повідомлення: «Через майже два тижні стає до болю ясно, що після вторгнення Росії в Україну найбільше страждають мирні жителі - убиті, поранені, переміщені особи. Ця війна безглузда. Ми готові підтримати всі сумлінні зусилля на переговорах, аби покласти край кровопролиттю».
У вівторок сайт ООН розмістив велику публікацію під назвою «Війна в Україні набула «апокаліптичного» характеру, попереджають гуманітарні організації, закликаючи до забезпечення безпечного доступу».
Газета Irish Times повідомила, що секретаріат ООН нібито розіслав співробітникам електронною поштою рекомендації не називати ситуацію в Україні «війною» чи «вторгненням». Натомість доручено використовувати слова «конфлікт» або «військовий наступ».
Отримуйте новини в Telegram
«Важко повірити, що ООН могла б запровадити по суті таку саму цензуру, як кремль зараз в росії, заборонивши використання слів «війна» та «вторгнення» серед співробітників ООН. Я закликаю ООН швидко спростувати такі повідомлення, якщо вони неправдиві. На кону репутація ООН», - зазначив глава української дипломатії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами