Про це розповів президент Спілки пасічників України Володимир Стретович, пише Експрес.
Всі отруєння пасічники пов’язують із обробкою посівів небезпечними для комах пестицидами.
«Спілка може назвати одну область – Закарпатську, де немає великих масивів посівів і де немає випадків отруєнь. А так – практично у всіх областях є випадки отруєнь бджіл – в одних більше, в інших – менше», – зазначає Володимир Стретович.
Такого масового отруєння бджіл в Україні ще не було, зазначають у спілці. Торік випадки загибелі бджіл мали епізодичний характер, додає президент Спілки пасічників.
Читайте ще: Дихаю щодня у пасіці і це допомагає вижити, - 87-річного пенсіонера рятують бджоли
«Та кількість сімей, за нашими оцінками, які загинули – це близько 18 тисяч. Якщо взяти середню вартість сім’ї 2,4–2,6 тисячі гривень, то можете уявити, якої шкоди завдано приватним господарствам. Зауважу, що тут не потерпіли промислові пасіки, а потерпіли лише пасічники, які тримають бджіл у своєму господарстві. Економічно це особливо не відобразиться на валі, на виробництві меду. Питання полягає в тому, що знадобиться час, щоб відновити це поголів’я», – пояснює Володимир Стретович.
У Спілці пасічників України зазначають, що в Україні існують законодавчі норми, які регулюють питання обробки сільськогосподарських посівів, але фермери їх не виконують через відсутність контролю та покарань за порушення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами