Вони збирали непотріб, а натомість принесли величезну користь для навколишнього середовища та ще й отримали призи. Півтонни використаних батарейок завдяки чернівецьким школярам тепер не забруднюватимуть довкілля, їх утилізують. Чому не можна викидати батарейку у смітник і наскільки це може бути шкідливо, учні розповіли і нашим журналістам.
Всі ці батарейки могли потрапити у звичайний смітник, та їхню долю змінила незвична акція. Громадські активісти запропонували учням Чернівецьких шкіл позмагатися – і зібрати якнайбільше батарейок. Спочатку вирішили визначати переможця завдяки підрахунку кожної з них. Та коли школярі принесли майже півтонни батарейок, зрозуміли, зробити це доведеться в інший спосіб.
Василь Рознай, співорганізатор акції: «Тому ми вирішили їх зважувати і переможець буде визначатись шляхом скільки кілограм зібрала кожна школа».
Учениця 10 класу Катерина Бунько, каже завзяття учням не бракувало одразу з кількох причин.
Катерина Бунько, учениця: «Так якось не звичайно, нам ніколи неп пропонували збирати батарейки і перша думка була. Що це потрібно для збереження нашої землі, для збереження нашої природи. А потім сказали, що буде приз, бо нам не одразу сказали, і ми так запалились цим бажанням і почали збирати».
Понад 41 кілограм. Саме стільки вдалося зібрати учням школи №37. Вони й стали переможцями.
Василь Рознай, співорганізатор акції: «Перше місце, як ми й обіцяли, це проектор, ось він. І ще ми вирішили присудити спеціальний приз в процесі збору батарейок у нас один клас видвінувся – це 27 школа 4 -А клас. Вони одним класом зібрали більше, ніж більше шкіл, тому и вирішили присудити окремий приз – 2 тисячі гривень».
Громадські активісти тішаться ще тому, що завдяки інформативним урокам учні стали свідомішими.
Олександр Погодін, голова ГО «Твоя Ініціатива»: «Ми робили інформативні уроки, як шкодить викинута батарейка у смітник або в землю. 1 батарейка забруднює 400 літрів води, убиває 3 молодих дерева, тому ми це пояснювали школярам, щоб вони змалку звикали, що потрібно сміття сортувати».
Анастасія Толкач та Юлія Ласківська, учениці: «Тепер ми будемо знаходити спеціальні місця для того щоб викинути саме туди цю батарейку, тепер ми тільки зрозуміли, що це дуже важливо викидати сміття туди, куди потрібно. Спеціальний контейнер якийсь потрібно придумати, щоб це утилізовувати правильним шляхом, а не викиданням в природу – де воно зовсім не потрібно».
Півтонни батарейок, зібрані протягом 3 місяців, відвезуть у Львів. Там нове життя їм дасть завод з утилізації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами