Про це пише ІА АСС з посилання на Департамент комунікації МВС України.
Так, Парламент вніс зміни до статті 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) і посилив кримінальну відповідальність за «фейкове» мінування. Відтак вже за перше неправдиве повідомлення про мінування критично важливих об’єктів інфраструктури, об’єктів чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, закладів охорони здоров’я, навіть якщо воно не мало тяжких наслідків, телефонним терористам загрожуватиме від 4 до 8 років за ґратами.
Читайте також: Поліцейські знайшли зловмисника, який повідомив про «замінування» магазину в Чернівцях
Раніше ця ж стаття Кримінального кодексу передбачала від 2 до 6 років ув’язнення – якщо неправдиве повідомлення про мінування було зроблене вперше без тяжких наслідків, а повторне «мінування» або таке, що призвело до тяжких наслідків – від 4 до 8 років позбавлення волі.
Міністерство внутрішніх справ додає, що впродовж 2020 року Національна поліція зареєструвала (без врахування закритих) 823 кримінальні правопорушення, передбачені ст. 259 КК України. Найчастіше повідомлення про мінування надходили електронною поштою. В усіх випадках користувачі електронних скриньок, з яких здійснювалася розсилка таких повідомлень, використовують наявні у вільному доступі онлайн засоби анонімізації. Також повідомлення про «мінування» надходили у телефонному режимі. Зазвичай мотивом такого правопорушення були розваги, хуліганський умисел або ж через якусь образу чи помсту.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами