"Послухав озвучені на мітингу проти Портнова тези і настільки з ними згоден, що повністю приєднуюся до сказаного, поділяю висловлену стурбованість і тепер і сам виступаю проти Портнова", - іронічно написав звільнений Портнов у Telegram.
Невдоволені студенти та активісти у четвер, 20 червня, ввечері вийшли на протест під стіни центрального корпусу університету. Потім зайшли всередину й заявили, що ночуватимуть у виші, доки до них не прийде на розмову ректор і не звільнить Портнова.
Андрій Портнов відомий тим, що був нардепом та членом команди екс-президента Віктора Януковича, адже певний час очолював його адміністрацію. Окрім того, нещодавно Портнова поновили на посаді професора кафедри конституційного права юридичного факультету КНУ імені Шевченка, що викликало обурення у студентів.
Читати ще: Лампадки та іграшки під поліцією у Чернівцях. Смерть 5-річного хлопчика спровокувала акцію протесту
Кримінальні справи проти Портнова
Щодо Портнова прокуратура Києва розслідувала кримінальні справи за присвоєння, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та за зловживання владою або службовим становищем.
Портнову інкримінували, що в 2010 році він, використовуючи службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також привласнив гроші університету, жодного разу при цьому не відвідавши лекції.
Проте у 2015 році справу перекваліфікували і проти Портнова залишилось лише звинувачення – у заволодінні зарплатою університету. До 2016 року слідство не змогло з’ясувати, хто саме привласнив ці гроші, тож справу закрили.
У 2018 році СБУ розпочала кримінальне провадження щодо Портнова у справі про ймовірну державну зраду. Цю справу відкрили після заяви нардепів про ймовірну причетність Портнова до анексії Криму. Заявники посилалися на запис телефонної розмови між радником президента Росії Глазьевим та Головою Верховної Ради АРК Константиновим, що була зафіксована українською розвідкою 1 березня 2014 року. У розмові Глазьев повідомляв про необхідність схвалення Верховною Радою АРК постанови, яку підготував Портнов.
Чому проти Портнова виступили студенти КНУ
У 2009 році Портнов став професором кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені тараса Шевченка. У 2010 році став завідувачем кафедри конституційного права.
Портнов працював в університеті до 2014 року, допоки його не звільнили з посади. Усе тому, що він працював на посаді за сумісництвом, тож Портнова звільнили і взяли на цю посаду штатного працівника.
Та в червні 2019 року ректор КНУ поновив Портнова на його посаді професора без конкурсу. Так, з 1 вересня Портнов повинен приступити до роботи.
Звістка про те, що одіозний Портнов знову стане професором, не сподобалась студентам КНУ. Тож вони анонсували на 20 червня о 18:30 відповідну акцію протесту під червоним корпусом університету. Організатори акції закликали студентів, працівників, викладачів і випускників КНУ "стати на захист честі і репутації свого університету".
Джерело: 24tv.ua