Напередодні свята Тарас Бойчук, ректор університету, розповів «Впливовому АССпекту», чому зростає кількість студентів-іноземців, чому зменшилася кількість контрактників та які нові спеціальності відкрили у вузі.
- Мабуть, найбільшим досягненням медичного університету за останні роки є реальне підвищення якості освіти. Досягнули цього завдяки комплексу заходів. Зокрема, ми змінюємо підходи до викладання. Найяскравіший приклад цього – створення симуляційного центру. Заняття тут проводяться за сценарним типом, а студенти мають змогу продемонструвати не лише теоретичні знання, а й відпрацювати практичні навички, - розповідає Тарас Бойчук. - Ми запровадили електронний журнал успішності, завдяки якому і батьки, і студенти мають змогу бачити поточні бали.
Постійно вдосконалюємо кваліфікацію викладачів. Наші фахівці проходять стажування у провідних медичних університетах світу. І новації, які бачать там, мають змогу впроваджувати у нас.
Окрім того, робимо все, аби мати зворотній зв`язок зі студентами. Вони мають можливість оцінювати викладачів, повідомляти про те, яких знань бракує, чого хотіли би навчитися більше.
- Чи збільшується кількість студентів БДМУ?
- За останніх 5 років кількість студентів зросла майже на 2 тисячі. Зараз у нас навчається 6 тисяч студентів. А ще – 3,5 тисячі лікарів щороку підвищують свою кваліфікацію. Таким чином, усього майже 10 тисяч суб`єктів навчання. З них 2 тисячі - це іноземці з 30 країн світу. Найбільше – з Індії.
- Чим вдається зацікавити іноземців?
- Позитивним результатом тих, хто у Чернівцях здобув медичну освіту. Коли, наприклад, випускники з Індії повертаються до своєї країни, для того, щоб взятися до медичної практики, вони здають ліцензійний медичний іспит у національній медичній раді. Буковинський державний медичний університет вже багато років за результатами цього іспиту посідає 1 місце.
За результатом міністерського іспиту КРОК БДМУ також впродовж кількох років залишається у ТОП рейтингу – 1, 2, 3 місця. А отже, у нас вчитися престижно.
Окрім того, робимо все, щоб створити студентам-іноземним громадянам комфортні умови життя і навчання: покращуємо умови проживання у гуртожитках, забезпечуємо медичним обстеженням тощо.
- Серед українських студентів багато контрактників?
- Якщо колись більша частина студентів навчалися за контрактом, то зараз – їх у рази менше. Минулого року, до прикладу, на спеціальність «Медицина» вступили 206 студентів на бюджетну форму і лише 25 – на контрактну. Цього вдалося досягнути завдяки підвищенню прохідного балу ЗНО до 150-ти на медичні спеціальності. З одного боку, це обмежує вступ, з іншого – дає змогу вступити дійсно тим людям, які мають високий рівень знань. Вважаю, це чесні умови.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Вчаться на роботах, аби не помилятися на пацієнтах
- Які нові спеціальності відкрили у Буковинському державному медичному університеті?
- Цьогоріч в університеті відновили спеціальність «Медична психологія». В коледжі розпочато підготовку зубних техніків на основі повної загальної середньої освіти. Студенти навчатимуться упродовж 2-х років на денній формі та по завершенню навчання отримають диплом молодшого бакалавра за спеціальністю «Стоматологія» (кваліфікація – технік зубний). До слова коледж БДМУ – це єдина в області структура, яка готує молодших спеціалістів з фармації та стоматології.
Насправді, у медицині не так багато напрямків, щоби відкривати нові спеціальності. І важливо розуміти, що відкривати нові спеціальності необхідно на гарній базі. Наприклад, раніше ми випускали медичних психологів. Але держава так і не забезпечила в медзакладах достатньої кількості посад для них, тому наші випускники отримували дипломи, але не мали роботи. У зв`язку з цим кілька років на цю спеціальність не було набору. Тепер його відновили, тому що в державі різко зросла потреба в таких фахівцях.
- Тарасе Миколайовичу, завжди приємно говорити про успіхи. А які проблеми наразі найактуальніші для медуніверситету?
- Одна з найважливіших проблем - забезпечення роботи клінічних кафедр. Університет окрім того, що навчає студентів, виконує великий обсяг лікувальної роботи. І зарплату нашим клініцистам виплачує не медичний заклад, а університет. А це – близько 12 млн. грн. на рік.
У зв`язку з реформою, змінюється організація лікувальних установ, вони стають некомерційними підприємствами. Проте як у цих нових умовах працювати науковцям-клініцистам, як оплачуватиметься їхня праця – ніде не прописано. Бо Національна служба здоров`я України виплачує гроші за медичну послугу лікарю, який є в штаті лікувального закладу. А науково-педагогічний працівник не може бути в штаті.
Ми про дану проблему говоримо кілька років поспіль. Саме тому ініціювали створення електронної поліклініки: люди можуть онлайн записатися на прийом до доцента чи професора. Інтегрували це у E-health. Бачимо високий запит суспільства на таку послугу. Тож не маємо права ігнорувати цей вид медичної допомоги населенню.
Вам буде цікаво: 75 років Буковинському державному медуніверситету: історія та програма святкування
- Як же вирішити цю проблему?
- Наразі ми готуємо лист-пропозицію до Міністерства охорони здоров`я. Один з варіантів вирішення проблеми - створення власної університетської клініки. З цією метою ми вже придбали приміщення, поступово закуповуємо медобладнання. Так, непростий шлях, але вважаю, що дуже важливо розбудовувати власну медичну базу.
Другий варіант – прописати законодавчо, щоби НСЗУ укладала угоди з науковими працівниками медичних вузів. І тоді клінічна робота лікарів буде оплачена, а пацієнти отримуватимуть медичну допомогу від доцентів та професорів БДМУ. Сподіваюся, нам усе вдасться.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами