Журналістика в Україні сьогодні – це одна із найнебезпечніших професій. Іноді для того, аби розповісти суспільству важливу інформацію, доводиться ризикувати і життям. Особливо такі ризики загострюються, коли репортери їдуть на лінію фронту або у щойно деокуповані населені пункти. Для того, аби врятувати своє життя, вони мають володіти базовими навичками тактичної медицини.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на сайт НСЖУ.
Саме такі знання отримали українські журналісти під час тренінгу “Тактична медицина: що потрібно знати журналісту, щоб врятувати життя”, який провели сертифіковані інструктори Володимир Романчук та Наталія Гуріненко, що пройшли курс з надання домедичної допомоги від Warmed, а також сертифікацію американського ТССС координатора в Україні Патріка Чіувела.
“Сьогодні відбувається перший масштабний захід, присвячений безпеці журналістів в рамках співпраці Національної Спілки Журналістів України, Міжнародної федерації журналістів та ЮНЕСКО. Це дуже важливий тренінг, оскільки за тих обставин, які сьогодні стали реальністю, нашим колегам-журналістам необхідно мати знання про базову тактичну медицину, аби за необхідності допомогти собі та колегам”, – сказав у вітальному слові голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Отримуйте новини в Telegram
Після короткої теоретичної бази, учасники тренінгу перейшли до практики – накладання турнікетів для зупинки кровотечі на руках та ногах у різних положеннях. УАби максимально наблизити умови тренінгу до реальних, медійники виконували вправи у бронежилетах та шоломах «ПРЕСА» від ЮНЕСКО та МФЖ, наданих прокатним пунктом захисного спорядження Київського Центру журналістської солідарності НСЖУ.
Найближчим часом відбудуться тренінги і з інших аспектів безпеки робити журналістів. Дізнатися про них, можна буде на сайті та у телеграм/каналі НСЖУ.
Довідково:
Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, покликана допомагати представникам медіа у часи війни. Мережа діє за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами