Загалом пандемія COVID-19 стала основною подією року, і це закономірно відбилося на інтересах читачів Вікіпедії. Три статті на тему увійшли до топ-25 - окрім статті про COVID-19 в Україні, це також «Пандемія коронавірусної хвороби 2019» (дев’яте місце, 346 тисяч переглядів) та «Вірус» (тринадцяте місце, 315 тисяч). Значний сплеск уваги отримали статті «Коронавіруси», а також статті про чуму та іспанський грип.
«Запровадження карантину та навчання вдома призвели до сплеску популярності статей на теми зі шкільної програми, а також про популярну культуру. Зокрема, у травні одними з найпопулярніших статей були «Білки», «Гриби» та «Займенник» — теми, що вивчаються в межах шкільної програми. Із березня спостерігаємо сплеск інтересу до статті «Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb» - очевидно, під час локдауну українці вибирали, які фільми варто подивитися. Натомість статті «Війна на сході України» та «Збройні сили України» читали менше - вперше за кілька років вони не увійшли до топ-50», - зазначив адміністратор українського розділу Вікіпедії Микола Козленко.
Найпопулярнішою сучасною особою стала Ліна Костенко - статтю про неї переглянули майже 225 тисяч разів. Також серед сучасників читачі української Вікіпедії цікавилися українськими політиками. Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Гео Лерос, Андрій Пальчевський та Денис Шмигаль увійшли до топ-10 найпопулярніших статей про сучасників. Серед сучасників-іноземців найпопулярнішими стали королева Єлизавета II та Ілон Маск.
Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів в Україні; на сьогодні розділ Вікіпедії українською мовою налічує понад 1 мільйон 60 тисяч статей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами