Це професійне свято працівників засобів масової інформації було засноване Указом президента України Леоніда Кучми № 251/94 від 25 травня 1994 року. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Press Association.
«Четверта влада» – саме так журналістику колись назвав Томас Карлайл (шотландський письменник, есеїст та історик). Зараз журналісти – це ті, хто безпосередньо стоїть між суспільством і гілками влади. В історії було багато прикладів, коли висвітлення конфліктів, судових процесів, протестів, арештів або революцій, впливали на зміни в судовій системі, внесення змін до Конституції чи навіть до референдумів й зміни влади. Поява недержавних телеканалів, інформаційних агентств та преси, створення потужного сегмента інтернет-ЗМІ, стали першим кроком для незалежної журналістики. Іншим важливим кроком для журналістики як незалежної гілки влади стало роздержавлення преси, тобто вихід кількасот друкованих видань з-під контролю органів влади та місцевого самоврядування.
Наші новини є у Facebook
В Україні журналістика як професія виникла в ХІХ столітті. Наступні 100 років вона намагалася розвиватися, але шансів у неї було обмаль – журналістам дозволялося рухатися вузькоколійкою марксизму-ленінізму, агітації-пропаганди – все інше було полем суцільних табу. З початком незалежності відбулось відродження традицій української журналістики, але, знову ж таки, на неї, як і на суспільство, чатували нові небезпеки й нові виклики – самоцензура, важкий спадок посттоталітарного минулого, продажність, сумнозвісні «темники», готовність писати замовні матеріали, прогинатися під замовника та ще багато чого іншого. І не дивлячись ні на що, українська журналістика продовжує розвиватись, виконуючи одну з головних функцій - виявлення важливих для суспільства тем, їхнього розкриття і формування дискусії, що сприяє розвитку цього ж таки суспільства.
Від початку війни в Україні, що триває з 2014 року, українські журналісти героїчно висвітлюють події з найгарячіших точок та борються з російською пропагандою.
У 2022 році на тлі повномасштабного російського вторгнення українським журналістам присудили колективну Пулітцерівську премію «за мужність, витривалість та відвагу у правдивому інформуванні під час безжального вторгнення володимира путіна до їхньої країни та його пропагандистської війни в росії. Попри бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть у своїх лавах, вони доклали наполегливих зусиль для створення чіткої картини жахливої реальності, що робить честь Україні та журналістам в усьому світі».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами