Цьогоріч авторкою радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця Оксана Забужко. Читатиме його військовослужбовець та письменник Павло Вишебаба.
Про це в етері «Українського радіо» повідомив керівник проєкту «Радіодиктант національної єдності» Дмитро Хоркін та координаторка радіодиктанту Юлія Шелудько, передає Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
Там розповіли, що радіодиктант відбудеться у п’ятницю 25 жовтня об 11:00 — до Дня української писемності та мови.
«Уже втретє українці пишуть радіодиктант під час повномасштабного вторгнення: в укриттях, школах, університетах, на роботі, навіть на фронті. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце, долучились до сотень тисяч людей у всьому світі під час написання радіодиктанту», — поділилась Юлія Шелудько.
Нагадаємо, минулого року радіодиктант відбувався 27 жовтня. Тоді його авторкою була письменниця Катерина Калитко, а читав текст актор Олексій Гнатковський. Свої диктанти минулого року на перевірку надіслали понад 20 тисяч людей.
Наші новини є у Facebook
Оксана Забужко — українська письменниця, феміністська літературознавиця, поетеса, есеїстка, публіцистка, викладачка та політична активістка.
Її твори перекладені понад 20 мовами в Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, а роман «Польові дослідження з українського сексу» став першим бестселером незалежної України та дав старт українському книжковому ринку.
Павло Вишебаба — письменник, військовослужбовець, музикант. Відомий також завдяки зоозахисній діяльності, є співзасновником та головою громадської організації «Єдина планета».
Це традиційна щорічна загальнонаціональна акція, яка присвячена українській мові та завжди пов'язується з Днем української писемності та мови. Уперше радіодиктант пройшов 2000 року, а тепер він став чи не найбільш масштабним осіннім флешмобом в Україні.
Диктант складається зі 100-120 слів. Текст для радіодиктанту замовляється спеціально. У ньому немає авторських знаків або суперечливих орфограм, але при тому їхня загальна кількість висока, тому написати радіодиктант без помилок непросто.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами