Про це повідомила керівник Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська, передає ІА АСС з посиланням на УНН.
19 липня відбувся перший іспит з володіння державною мовою під час якого трапився збій. Збій вдалося швидко усунути, а учасникам дали дописати свої роботи.
Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська повідомила, що всім, хто брав участь у іспиті, вдалося набрати мінімум 70 відсотків від стандарту та підтвердити високий рівень знання державної мови.
На сьогодні 2888 людей склали іспит з володіння державною мовою, з них 20 є претендентами на громадянство України, а всі інші є державними службовцями.
Читайте також всі новини Чернівців
28 липня комісія ухвалила рішення про надання сертифікатів з рівня володіння українською мови. На даний момент 138 осіб вже отримали сертифікати. Із них 133 особи засвідчили рівень вільного володіння ІІ ступеня (найвищий рівень), і 5 отримали сертифікати рівня вільного володіння І ступеня. Голова Національної комісії також розповіла, що на сьогоднішньому засіданні вони готують видати 534 державні сертифікати, 70 відсотків з яких засвідчують про вільне володіння І ступеню.
Як повідомила член Національної комісії Ольга Шевчук-Клюжева, найважчою для людей виявилась усна частина, саме там вони робили найбільшу кількість помилок. Та загалом комісія дуже задоволена результатами іспиту.
«На сьогодні немає тих, хто не склав би іспит, всі, кого ми перевірили, набрали мінімум 70 відсотків», — каже Орися Демська.
Також у комісії повідомили, що громадяни України можуть здати тест абсолютно безкоштовно, а от іноземцям він обійдеться у 492 грн. Наразі вже відкриті локації на наступний тиждень: понеділок і вівторок. Сумарна кількість людей яка зареєстрована на понеділок — 300, а на вівторок — 479. Можна зареєструватися та обрати локацію, яка підходить вам найбільше на сайті.
З 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати ще один документ — сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати сертифікат можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальною за процес іспитування є Національна комісія зі стандартів державної мови. Так визначає Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Нагадаємо, у січні 2021 року набула чинності одна зі статей закону про функціонування української мови як державної.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами