Нагадаємо, сьогодні з офіційним візитом до України прилетів Президент Туреччини Реджеп Таїл Ердоган та зустрічався зі своїм колегою Володимиром Зеленським. Які заяви робили обидва лідери та про що домовились вони розповіли на спільному брифінгу.
Як повідомляє Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив про ціль підвищити обсяг двосторонньої торгівлі з Турецькою Республікою до 10 млрд доларів США.
Про це він сказав на спільному з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом брифінгу в Києві.
"Ми немало говорили про спільне сьогодення та майбутнє у торговельно-економічній та інвестиційній сферах. У нас є дійсно дуже амбітна ціль - підвищити обсяг двосторонньої торгівлі до 10 млрд доларів США. Ми домовилися надати поштовх нашим представникам, які працюють над текстом угоди про вільну торгівлю", - сказав Зеленський.
Він додав, що "відповідний сигнал отримають і делегації міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва".
Також Президент України Володимир Зеленський обговорив з главою Турецької держави можливість транспортування каспійського газу газогоном TANAP до України.
"Важливими для нас є питання диверсифікації джерел енергопостачання. Ми обговорили можливість транспортування каспійського газу газогоном TANAP через відповідні конектори до України", - сказав Зеленський.
Глава Української держави також поінформував, що під час перемовин з турецьким колегою було знайдено шляхи активізації співпраці у транспортній сфері.
"Це стосується, зокрема, інтермодальних та поромних перевезень. Вважаю, що Україна та Туреччина мають відігравати ключову роль у транспортних потоках, які з'єднають Східну та Північну Європу з Близьким Сходом та Центральною Азією", - акцентував Президент України.
Як повідомлялося, 30 листопада 2019 року трансанатолійський газопровід TANAP було підключено до газотранспортної системи Європи.
TANAP проходить територією Азербайджану, Грузії і Туреччини, де з'єднується з Трансадріатичним трубопроводом (ТАР), який ще будується. По ньому газ постачатиметься в Грецію, Албанію, Італію.
Потужність TANAP - 16 млрд кубометрів азербайджанського газу на рік. Шість мільярдів призначено для турецького ринку, решта піде в Європу. За додаткових інвестицій потужність газопроводу можна буде збільшити до 31 млрд кубометрів.
Вартість TANAP становить близько 6,5 млрд доларів. Акціонерами TANAP є азербайджанський SOCAR (51%), турецький газопровідний оператор BOTAS (30%), BP (12%) і SOCAR Turkey (7%).
За підсумками двосторонніх зустрічей український президент заявив, що Україна розраховує на підтримку та практичні кроки Туреччини щодо протидії агресивній політиці Росії в окупованому Криму, а також на допомогу у звільненні політв'язнів, які утримуються на анексованому півострові та в Росії.
"Ми говорили про війну на Донбасі, анексію Кримського півострова, порушення прав людини в Криму, агресивну політику Росії в регіоні. В усіх цих питаннях для нас надзвичайно важлива послідовна підтримка Туреччини, а також практичні кроки Анкари у цьому напрямку", - сказав Зеленський.
Він додав, що Україна розраховує на допомогу Туреччини у процесі звільнення політичних в'язнів - громадян України, в тому числі кримських татар, які незаконно утримуються в Криму та на території Російської Федерації.
За словами Зеленського, глави двох країн провели змістовні та конструктивні переговори.
"Україна і Туреччина будуть і надалі розбудовувати політичине партнерство, взаємодіяти в рамках міжнародних організацій, співпрацювати у питанні безпеки та багатьох інших сферах", - зазначив Президент України.
У свою чергу Президент Туреччини сказав, що не визнає анексії півострова Крим Росією та надалі разом з Україною буде підтримувати кримськотатарський народ, а також турків-месхетинців та гагаузів.
Про це президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган сказав на спільній з Президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Києві, за результатами 8-го засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною.
"Ми не визнаємо незаконної анексії. Ми підтримували та будемо підтримувати суверенітет та цілісність території України разом з Кримським півостровом", - сказав Ердоган.
Він наголосив, що Анкара буде й надалі підтримувати кримськотатарський народ, а також турків-месхетинців та гагаузів.
"Україна – це дім для багатьох народів, зокрема кримських татар, турків-месхетинців та гагузів. Ми готові спільно з Україною здійснювати зусилля для забезпечення їх потреб у житлі, освіті, духовних потреб. Ми уважно слідкуємо за положенням кримських татар. Ми разом з Україною будемо й надалі їх підтримувати", - вказав у свої промові президент Туреччини.
"Сьогодні разом з міністром фінансів та казначейства Турецької Республіки Бератом Албайраком підписали Угоду про співробітництво у сфері оборони. Передусім, це розширення українсько-турецького співробітництва в оборонній галузі за такими напрямами: спільне виробництво високоточних протитанкових засобів; ремонт та технічна підтримка вертольотів; постачання авіаційних двигунів; співпраця у галузі протидії безпілотним авіаційним комплексам; транспортна авіація та тренажерні комплекси", - поінформував Загороднюк.
За словами очільника оборонного відомства, тісна співпраця з турецькими партнерами допоможе підвищити рівень безпеки України на морському південному кордоні - в акваторії Чорного моря. Крім того, покращить спроможності протиповітряної оборони в рамках спільної участі у Програмах НАТО.
Зазначається, що для реалізації практичної частини положень підписаної угоди вже заплановані візити міністра національної оборони Хулусі Акара в Україну, а також делегації Міністерства оборони України до Туреччини.
Загороднюк нагадав, що з 2016 року турецькі партнери прийняли 800 українців для безкоштовного оздоровлення. Також він подякував за фахову підготовку українських військових в навчальних закладах Турецької Республіки, матеріально-технічну допомогу для розвитку обороноздатності України.
Як повідомлялося, в Україні у понеділок, 3 лютого, з візитом перебувають президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та турецькі урядовці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами