Цьогоріч переможцем міжнародного національного конкурсу «Євробачення-2022» став Kalush Orchestra.
Гурт здобув перемогу, отримавши від глядачів та суддів 631 бал, пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
На сцені українські музиканти продемонстрували не тільки нестримну енергію й харизму, а ще й самобутні костюми з народними деталями, що підкреслюють багатогранність сучасної української культури, йдеться у публікації українського «Vogue».
Kalush orchestra представили на «Євробаченні» свій запальний гіт Stefania, присвячений мамі лідера гурту Олега Псюка.
Образи Kalush Orchestra підживлюють цю ідею: музиканти вийшли на сцену в костюмах, які містять елементи народного одягу в поєднанні із сучасними деталями, що показує багатогранність української культури. В умовах, коли Україна дає відсіч російським окупантам та є однією з головних тем сьогоднішнього новинного порядку денного, такий меседж має дуже сучасний вигляд. Всі костюми були розроблені спеціально для шоу.
Для Олега Псюка вибрали автентичний святковий кептар початку XX століття з Буковини, густо розшитий бісером. Його сорочка — сучасна стилізація української вишиванки, а хустина — традиційний аксесуар українців, який носили як дівчата, так і хлопці. Ну, а незмінним акцентом образу стала рожева панама Олега Псюка — знаковий елемент гурту Kalush.
Автентичний гуцульський стрій початку XX століття продемонстрував музикант Тимофій Музичук (він грає на сопілці та співає приспів). «Саме так 100 років тому вдягалися українські гуцули — одна з найдавніших українських етнічних груп, що мешкає в Карпатах, – розповідає Олексій Жембровський. – Зокрема, одяг Тимофія притаманний Верховинському району Івано-Франківської області (нині селище має назву Верховина). До 1962 року селище мало назву Жаб’є. Іван Франко називав його гуцульською столицею».
Сердак Тимофія автентичний, а на його плечах можна було помітити колекційну автентичну тайстру (сумка) початку XX століття з Буковини. А ось сорочка й черес Тимофія — точні репліки стародавніх речей.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами