Про це повідомила уповноважена президента з прав дитини і дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук в ефірі «Сніданок з 1+1» 1 червня, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
За словами дитячого омбудсмена, новий функціонал у «Дії» запустять до кінця серпня.
«Можна буде подати пакет документів на кандидата в усиновлювачів, опікунів, батьків-вихователів прийомної родини або дитячого будинку сімейного типу, а також ознайомитись з анкетами дітей тощо», – розповіла Герасимчук.
Спрощена процедура подачі первинної заявки на усиновлення в Україні стала доступною вже сьогодні, 1 червня, повідомив під час брифінгу заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.
При цьому залишити запит стосовно первинної заявки на усиновлення дитини можна буде під час особистого прийому, як і було раніше.
Медіа агентство АСС є в Instagram
За його словами, в Україні зараз потребують усиновлення понад 17 тисяч дітей.
«Кількість кандидатів (які хочуть усиновити дитину – ред.) – у рази менше. Одна з причин, чому кандидатів мало – важка процедура усиновлення. Ми це змінюємо і впроваджуємо швидкий і цифровий процес. Тепер треба лише 5 хвилин, щоб лишити заявку на первинну консультацію», – підкреслив Кошеленко.
При цьому служби у справах дітей продовжуватимуть виконувати свої повноваження, як і раніше.
Подати заявку на первинну консультацію у «Дії» можна в розділі «Сім’я», резюмував представник Мінцифри Денис Іванов.
«Вся інформація про кандидата підтягується автоматично. Авторизація відбувається через електронний підпис. Протягом 15 днів відповідна служба зв’язується із заявником і запрошує на консультацію», – пояснив він.
Консультацію можна відвідати як фізично, так і дистанційно, в онлайн-форматі.
Наші новини є у Facebook
За словами Іванова, наразі продовжується робота над наступними етапами послуги усиновлення.
«Я думаю, до кінця серпня буде доступною можливість подати заявку на отримання статусу для усиновлення дитини, а також для кандидата у батьки-вихователі прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу або навіть опікуна», – заявив представник Мінцифри.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами