Влада знову хоче поміняти механізм монетизації субсидій на "комуналку": З березня держдопомогу почнуть перераховувати на банківські картки або видавати на руки готівкою, сподіваючись, що субсидіанти витратять гроші на оплату компослуг, а не на їжу або що-небудь інше. Експерти побоюються, що без механізму контролю за їх витрачанням дармовий кеш у багатьох піде на покупку продуктів, ліків, а борги по "комуналці" почнуть стрімко зростати, інформує Сегодня.
Як повідомив міністр соцполітики Андрій Рева, монетизація субсидій готівкою повинна стартувати в березні 2019 року. Таке рішення прийнято на нараді у президента, в якому брали участь не тільки прем'єр і профільні міністерства (соцполітики, фінансів), а й представники Пенсфонду, "Нафтогазу" (постачальник газу), "Укрпошти" (видача грошей), громадських організацій, представників ОСББ.
Тим, кому призначено субсидію з жовтня 2018 року, її видадуть в готівковій формі, а хто звернувся за держдопомогою з 1 січня 2019 року (за підрахунками Мінсоцполітики, таких може бути близько 100 тис. осіб або 2,5% від загального числа субсидіантів), її видаватимуть в безготівковій формі. Гроші надійдуть на спецрахунок, відкритий в "Ощадбанку", а звідти підуть постачальникам газу, тепла, світла, води тощо. Решта 97,5% субсидіантів отримають на руки від держави живі гроші і потім розрахуються ними за комунальні послуги. Щомісячну суму міністр оцінив у 6 млрд грн, перемноживши середній розмір субсидії – 1500 грн – на 4 млн одержувачів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без субсидії: скільки сімей залишилися без допомоги держави
Нагадаємо, до наради у президента той же Рева озвучив днями зовсім інший порядок монетизації: повинні були видавати готівку тільки тим, хто звернувся за субсидією після 1 січня 2019 року, іншим відкривалися особисті спецрахунки в "Ощадбанку", з яких можна оплатити тільки компослуги по безналу. А зекономлені гроші субсидіанти отримають лише після закінчення опалювального сезону.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами