Українці отримали можливість звернутися до президента з 28 серпня 2015 року.
За майже 2,5 місяці до президента України було написано 14955 петицій. Про це повідомила прес-служба Петра Порошенка у Twitter, розмістивши відповідну статистику у фото.
З 28 серпня 2015 усі отримані петиції були розглянути, з яких 29 набрали необхідні 25 тисяч підписів, а відповідь президента отримали 25 петицій. Наразі 4 петиції перебувають на розгляді у лідера країни.
З усіх петицій, які здолали бар'єр, лише 5 стосуються компетенції президента. Інші ж стосуються компетенції ВР (11 петицій), КМУ (8 петицій) та НБУ й ГПУ (3 петиції). Серед усіх петицій 2 347 було відхилені, оскільки підпадали під параграф 3 статті 23/1 закону "Про звернення громадян".
Найбільше користувачів (3965 юзерів) зареєструвалися на сайті 23 жовтня. Найбільша активність користувачів (89%) спостерігається на території України. В інші 11% потрапили юзери з території Росії, Кенії, США, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Білорусі.
89% трафіку сайту петицій – користувачі з України, 5% – з РФ, 1% – Кенії, – Д.Шимків pic.twitter.com/3seDRgkONN
— APU (@APUkraine) 13 ноября 2015
Максимальна кількість самих петицій була створена на початку вересня. Тоді ж спостерігалася й висока активність юзерів на сайті.
Відповідно до популярності, в АП розділили петиції за 4 критеріями. За кількістю переглядів лідирує петиція про "Перенесення обов'язкового складання ЗНО з англійської мови на 2018 рік" із 701 790 переглядами. За кількістю голосів першою виявилась петиція про "Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто" - 38 326 голосів. Найбільша увага медіа була прикута до петиції щодо призначення Міхеіла Саакашвілі на посаду прем'єр-міністра України.
Окрім того, популярність петицій вираховували й у соцмережах. У Facebook найпопулярнішою виявилася петиція про "законодавче затвердження права громадян України на захист". У VKontakte більш непокоїлися через ЗНО з англійської мови, а в YouTube дуже цікавилися петицією про відкриття ресторану Burger King в Україні.
Серед порушень у голосуванні за петицію було виявлено накрутку голосів, їхній продаж та примусове залучення студентів.
Зокрема, ці порушення виявили у петиції щодо Одеського порту С.Ківалова.
Петиція від С.Ківалова: ✔ одноразові поштові скриньки та IP ✔ купівля голосів ✔ примусове залучення студентів pic.twitter.com/geGMO2oh4x
— APU (@APUkraine) 13 ноября 2015
У президента наголосили, що користувач з електронною адресою, сервери якої розташовані в РФ, більше не зможе проголосувати, інформує ТСН.
Користувач з електронною адресою, сервери якої розташовані в РФ, більше не зможе проголосувати, – Д.Шимків pic.twitter.com/6K2UZUzp6U
— APU (@APUkraine) 13 ноября 2015
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами