Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) представила глобальний план дій для підвищення рівня фізичної активності. Як повідомляє сайт Міністерства охорони здоров’я, регулярна фізична активність є ключовою для профілактики і лікування неінфекційних хвороб, серед яких захворювання серця, інсульт, діабет, рак. Водночас, за даними ВООЗ, кожен п’ятий дорослий у світі та 4 із 5 підлітків 11-17 років недостатньо фізично активні, пише Експрес онлайн. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я розробила «Глобальний план дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр.».
План дій ВООЗ – це 20 рекомендацій у галузі політики, які направлені на формування більш активного суспільства, створення умов для людей різного віку і різних можливостей. План, зокрема, закликає підтримувати спеціальну підготовку медпрацівників та інших фахівців і використовувати цифрові технології.
У ВООЗ наголошують, що неінфекційні хвороби є причиною 71% смертей у всьому світі, а достатня фізична активність може суттєво знизити ці показники. Фізична активність не означає професійний спортивний підхід. Для позитивних зрушень можна відмовитися від ліфту і підніматися сходами, більше ходити пішки, їздити на велосипеді, активно відпочивати, танцювати та грати в рухливі ігри. Профілактика хвороб і формування активного суспільства є важливою складовою трансформації системи охорони здоров’я в Україні.
Читайте ще: Виникає через застуду: найпоширеніші міфи про герпес
Так, згідно з Порядком надання первинної медичної допомоги, яким уже з 1 липня будуть керуватися абсолютно всі заклади «первинки», терапевти, педіатри та сімейні лікарі окрему увагу приділятимуть профілактиці хвороб і зокрема консультуватимуть, як перейти на здоровий спосіб життя.
Мінімальна тривалість помірної та середньої за інтенсивністю фізичної активності має становити 30 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами