Відтак, якщо людина у вільний час, до прикладу, підпрацьовує таксистом, репетитором чи малярем, за це потрібно буде сплачувати податки. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Економічну правду.
Читайте також: «Ні фіскалізації» та відставка Гетьманцева: у Чернівцях мітингують підприємці
Видання зазначає, що йдеться про доходи від окремих видів професійної діяльності. Зокрема, пропонується оподатковувати такі підробітки: таксі, здача житла в оренду, дресирувальник собак, тамада на весіллях, ландшафтний дизайнер, фотограф, художник, няня, домашня прислуга, перукар (на дому), ремонтні роботи в квартирах та будинках, манікюр та педикюр (на дому), надання послуг психоаналітика та психотерапевта, астрологічна та спіритична діяльність.
Щоб сплачувати податки з підробітків, людині потрібно буде зареєструватися в податковій та використовувати касовий апарат. Ставка податку на такі доходи становитиме 5,5%.
«Сума доходу від підробітку за рік не повинна перевищувати 153 мінімальні зарплати, у 2022 році це 994,5 тис грн. на рік або 82 875 грн. на місяць. За вищі доходи податок становитиме 18%.
Усі операції з підробітку мають проходити через касовий апарат. Завдяки ньому податкова рахуватиме суму його доходу та суму податку, яку треба буде сплатити в бюджет», - йдеться у статті.
Наші новини є у Facebook
Відповідні звіти ДПС надсилатиме через «Дію». Сплачувати цей податок потрібно буде щомісяця за підсумками попереднього місяця.
До слова, автором реформи є голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами