Зростання цін на продукти в Україні в березні поточного року прискорилося на тлі війни. Ціни зросли через вартість енергоносіїв та розірвану логістику, а не відсутність продуктів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства агрополітики та продовольства України, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН. 

«Найбільше зростання цін на продукти відбулося ще минулого року – тоді це було пов'язано, перш за все, з істотним стрибком цін на енергоносії. Певне підвищення цін у березні цього року обумовлено, перш за все, подорожчанням логістики, адже через військові дії було розірвано багато ланцюгів постачання. Зараз ціни на енергоресурси більш-менш стабільні. Логістичні ланцюги відновлені. Дефіциту сировини немає. Тому за відсутності інших форс-мажорних факторів і без впливу активної фази війни ми не бачимо підстав для зростання цін. Навпаки, на певні сезонні продукти вони знизяться», - запевнив перший заступник міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.
Медіа агентство АСС є в Instagram

У відомстві уточнили, що Україні навіть в умовах війни не загрожує дефіцит продуктів. 

«Ми повністю забезпечені для своїх внутрішніх потреб молоком і молокопродуктами, зерновими, зернобобовими і рослинними, яйцями, м'ясом і м'ясопродуктами», - зазначив чиновник.

Минулого року завдяки власного виробництва Україна задовольняла потребу внутрішнього ринку:

  - молоко та молокопродукти-99,1%;

- м'ясо та м'ясопродукти - 110,1%;

- зерно-323,3 %;

- яйця - 125%;

- плоди, ягоди і виноград-75,9%;

- овочі-104,6%.

Що стосується масла, то українці споживають лише 7% від загального виробництва.

Отримуйте новини в Telegram