Подібна інформація споруджується закликом «швидко всиновити», однак у Центрі протидії дезінформації повідомили, що такі пропозиції є фейком. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
«Застерігаємо: це – фейк! Він розрахований зробити з тих, хто готовий взяти дитину, у кращому разі – жертву шахраїв, у гіршому – порушниками українського законодавства» – йдеться в повідомленні.
Подібні спроби «всиновлення» можуть закінчитись кримінальною справою за викрадення людини та терміном ув’язнення від 5 до 12 років.
Українців закликають довіряти офіційним каналам інформації, де можуть з’являтись повідомлення про допомогу дітям, однак при цьому дітей-сиріт ніхто просто так не «роздає», адже для усиновлення потрібно пройти складну процедуру.
Отримуйте новини в Telegram
Наразі в Україні діє спрощена процедура отримання опіки чи взяття під патронат, але не усиновлення.
Воно відрізняється від опіки статусом дитини та обмеженнями для дорослих, які прийняли дитину до себе.
У випадку усиновлення дитина стає членом сім’ї на правах сина чи дочки.
Опіка ж не дає дорослим статусу батьків, при цьому опікуни беруть на себе обов’язок забезпечувати дитину і представляти її інтереси, але вони набагато більш обмежені і контрольовані з боку держави.
Процедури опіки, усиновлення чи взяття під патронат – вимагають довгої процедури оформлення документів.
Найпростішою формою отримати опіку є патронат – тимчасовий нагляд за дитиною, яка опинилась у скрутних життєвих обставинах. Навіть у такому випадку, як зазначають у ЦПД, необхідно подавати документи та пройти спеціальне навчання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами