Масляниста плівка перетворилась на справжню пастку для сімох лебедів
Хоча пір'я вдалось відмити від нафти, проте птахи встигли її наковтатися. Тож п'ятеро лебедів загинуло. За життя двох ще борються ветеринари та волонтери.
Нагадаємо: Лебеді у Чорториї здорові! Але ветеринари просять не годувати їх хлібом
Трагічна новина швидко облетіла місто. Як з'ясувалося, небезпечні викиди з'явились не тільки на озері, а й потрапили до Смотрича. Можна було припустити, що хтось просто злив бензин до водойми. Та містяни вже знають, що такі райдужні плями не новина. Кажуть, що час від часу вони з'являються вже не один рік поспіль. Причому поблизу немає жодних підприємств чи баків, де могли б зберігатись нафтопродукти. Створюється враження, що нафта б'є просто з дна озера.
У міській раді переконані, жодної містики, а тим більше власного нафтового джерела тут немає. Зате припустили, що десь поблизу була закопана цистерна із нафтопродуктами. Такі сховища були в різних частинах міста. Але саме про ту, що, вірогідно, знаходиться на "Лебединому озері", згодом чи то забули, чи просто не вважали за потрібне відкачувати небезпечну сировину. Тож із часом нафта почала нагадувати про себе, розпливаючись райдужними плямами на поверхні води. Вже помітили, як правило, це ставалося під час дощів чи танення снігів. Очевидно, рідина зі зношеної ємності просочується і разом із ґрунтовими водами піднімається на поверхню.
Цього разу відбулось саме так: напередодні розтануло чимало снігу, а вже наступного дня озеро вкрила смертельна плівка. Щоб нарешті позбутись такого небезпечного джерела, почали його активний пошук.
До роботи долучили комунальників і військових. Останні за допомогою металошукачів ретельно обстежили всю навколишню територію. І пошуки принесли результати -- металошукачі вказали на об'єкт, закопаний у землі. Коли почали копати, всі здогадки підтвердились. Як повідомив міський голова Михайло Сімашкевич, під землею знаходилась ємність розміром у сто кубометрів. З'ясувалось і те, що в цьому місці кілька десятиліть тому розташовувався склад пально-мастильних матеріалів. Забута цистерна і стала джерелом витоку. Щоб операція з її утилізації пройшла успішно і з найменшою шкодою для довкілля, на випадок витікання заготовили нафтопоглинаючий сорбент. А біля озера поставили солом'яні фільтри, що стримуватимуть поширення небезпечних викидів. Тож загадка нафтових плям розгадана, а небезпечний забруднювач буде ліквідований .
Джерело: Голос України
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами