В Україні хочуть скасувати три вихідні та відповідно державні свята – День міжнародної солідарності трудящих (1 і 2 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня). Крім того, народні депутати пропонують повністю скасувати норму, коли надається додатковий вихідний у понеділок, якщо державне свято припадає на суботу чи неділю.
Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скорочення кількості святкових і вихідних днів)" за №4722 у парламенті вже зареєстрували 11 нардепів.
"Наразі в Україні продовжують відзначатися певні свята, позитивний зміст яких був спаплюжений через проросійську пропаганду. Саму тому існує необхідність скорочення переліку святкових днів… Законопроектом пропонується вилучити День міжнародної солідарності трудящих (1 і 2 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) з переліку святкових днів. Крім того, задля увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років пропонується зберегти лише День пам'яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня, скасувавши державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).
Законопроект також передбачає скасування норми трудового законодавства про те, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого", – ідеться в пояснювальній записці.
Таким чином в Україні може залишитися вісім державних свят (гарантованих вихідних): Новий рік (1 січня), Різдво Христове (7 січня, точаться розмови про можливе перенесення на 25 грудня), Міжнародний жіночий день (8 березня, звучали заяви про скасування цього державного свята), Великдень (завжди припадає на неділю), Трійця (завжди припадає на неділю), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День захисника України (14 жовтня). Таким чином, у разі ухвалення законопроекту, в Україні скасують щонайменше п'ять нині гарантованих вихідних – 1, 2, 9 травня, а також понеділки після Великодня та Трійці, які завжди припадають на неділі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами