В Україні хочуть змінити правила продажу сигарет, згідно з якими можуть зникнути кіоски, а також подорожчає ліцензія в три рази. Ініціатором законопроекту, який зареєстрований в Раді, виступила народний депутат від "Народного фронту" Олена Масоріна, передає "24 канал".
Повідомляється, що метою законопроекту є зміна викладки тютюнових виробів, щоб вони не були видні для осіб, які не курять, а також для дітей.
Згідно з можливими новими правилами, регулюватимуться вид вітрин і викладення на них сигарет. Так, пропонується заборонити відкриту викладку тютюнових виробів у всіх місцях торгівлі, а для магазинів чи кіосків, значна частина товарообороту яких формується за рахунок тютюнових виробів, – надати їм можливість переобладнуватися на спеціалізоване місце торгівлі.
"Тютюнові вироби мають бути розміщені таким чином, щоб залишатися невидимими для громадськості за межами місць торгівлі, в тому числі і спеціалізованих, доступ до яких буде заборонено особам, які не досягли 18 років", – обґрунтовує свою позицію Олена Масоріна.
Вона пояснила, що бере за приклад досвід Британії. Вона розуміє, що швидко все змінити не вийде і пропонує перехідний період для його реалізації. Великі торгові точки повинні здійснити необхідні зміни за один рік, тоді як малому і середньому бізнесу на це дається до трьох років.
"Переобладнання точок продажу може бути досить дорогим. У зв'язку з цим власникам малого і середнього бізнесу зазвичай потрібно більше часу на пристосування до нового регулювання і можливості планування свого бізнесу заздалегідь", – зазначає нардеп.
Також пропонується підвищити вартість ліцензії на торгівлю тютюновими виробами для спеціалізованих торгових точок. Вартість такої ліцензії втричі перевищуватиме вартість звичайної ліцензії на торгівлю тютюновими виробами. Порушення вимог, встановлених законом про спеціалізовані торговельні точки, спричинятиме анулювання відповідної ліцензії.
Крім цього, пропонується збільшити штрафи за куріння в громадських місцях, зберігши при цьому "вилку" можливого штрафу для забезпечення принципу індивідуальності покарання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами