Фото з відкритих джерел
Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Громадське.
За постанову проголосував 281 нардеп. Згідно з нею, перейменуванню підлягають населені пункти, назви яких русифіковані або містять російські та радянські наративи. Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село.
Йдеться про постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. Через це парламентарі вирішили блокувати трибуну.
Тоді, за словами депутата Романа Лозинського, парламент «провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано москвою протягом століть поневолення».
Отримуйте новини в Telegram
Після цих дискусій депутати пішли на погоджувальну раду щодо постанови. Голова парламенту Руслан Стефанчук пояснював, що проблеми виникли з перейменуванням Южного, Южноукраїнська, Синельникового, Первомайська і Павлограда. Саме їх прибрали з нової постанови, яку ухвалили сьогодні, 19 вересня.
Назви цих міст пропонували змінити таким чином: Южне — Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — Гард, Синельникове — Ріднопілля, Первомайськ — Сокологірськ, а Павлоград — Матвіїв. Стефанчук казав, що щодо перейменування цих населених пунктів будуть дискусії.
У Чернівецькій області, згідно з постановою, не буде перейменувань.
А на Львівщині, наприклад, місто Червоноград стане Шептицьким; Червоноградський район - Шептицьким. У Закарпатській області село Пушкіно перейменують Міжлісне. На Київщині - село Перше Травня на село Княже.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами