Кабінет Міністрів затвердив Порядок організації та функціонування «пунктів незламності», яким визначив їх види, комплектацію та алгоритм розгортання. Загалом в Україні їх планується відкрити 15 тисяч
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
Уряд під час позачергового засідання 17 грудня затвердив Порядок організації та функціонування «пунктів незламності», яким визначив види пунктів, їхню комплектацію та алгоритм розгортання.
Отримуйте новини в Telegram
Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, робота пунктів незламності в всіх куточках України буде уніфікована. Українці отримають доступ до однакового набору послуг. Це задовольнить критичні потреби людей на час відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури.
«Наразі вже функціонують понад 5 тис. "пунктів незламності". Працюємо над тим, аби їхня кількість збільшилася втричі», - наголосив Шмигаль.
Зокрема «пункти незламності» поділятимуться на стаціонарні, розташовані в будівлях, та мобільні, які розгорнуть на базі намету або транспортного засобу. Їхня кількість визначається центральною та місцевою владою відповідно до потреб населення громади.
«Пункти незламності» функціонують у цілодобовому режимі. Кожен в обов’язковому порядку мусить бути забезпечений: генераторами та пальним; автономним опаленням (твердопаливними котлами, тепловими пушками, конвекторами, обігрівачами тощо); засобами доступу до Інтернету, зокрема через термінали Starlink; зв’язком (рація, стаціонарний телефон) для виклику екстрених служб; запасами питної та технічної води; засобами особистої гігієни, туалетами тощо.
До роботи у «пунктах незламності» можуть залучатися медики, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери. Кожен «пункт незламності» має охороняти поліція, добровольці або служба охорони.
В Україні організовано роботу 5 474 “пунктів незламності”, відкриваються також “пункти незламності відповідального бізнесу”.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами