Про це пише agro-business, повідомляє ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
Інтенсивність посухи в Україні, за прогнозами метеорологів, найближчими роками зросте на 15-30%. Почастішають суховії. Побільшає градів, які до того ж змістяться на раніше нехарактерні для таких погодних явищ сезони – весну та осінь.
Фахівці також зауважують, що останніми роками в Україні вдвічі збільшилася кількість днів із денними температурами повітря понад +30 °C. Потепління найстрімкіше відбувається у північних регіонах України. Натомість Степ атакує посуха.
Водночас глибина промерзання ґрунту істотно знизилася і це сприяє засвоєнню ґрунтом зимових опадів і формування достатнього зволоження ґрунту навесні.
Читайте наші новини в Instagram
На думку фахівців, такі кліматичні зміни можуть спричинити передчасне дозрівання ярих сільськогосподарських культур і водночас знизити їх урожайність. Тривалість активної вегетації рослин вже зросла в середньому на 10 днів.
Водночас умови вегетації для озимої пшениці стануть сприятливішими. Так само озимий ріпак краще ростиме у північніших регіонах і натомість гірше — у Степу. На Північ перемістяться й зони вирощування сої та соняшника. А вирощування кукурудзи стане проблематичнішим. Також прогнозується поширення різноманітних хвороб рослин, шкідників, активізуються бур’яни.
Нагадаємо, що 2020-й рік став найспекотнішим за всю історію спостережень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами