Таку заяву зробив заступник очільника МОН Михайло Винницький, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ZN.UA.
Посадовець зазначив, що в Україні на сьогодні існує 151 державний університет. З них 121 ЗВО підпорядковується МОН, решта – іншим міністерствам. Крім того, є коледжі й наукові установи, а також 90 приватних університетів. І серед останніх особливо помітне розшарування. При цьому є дуже велика відмінність між топовими приватними університетами, яких на всю країну насправді п'ять-шість, і рештою.
«Топові дають якісну освіту й приваблюють сильних абітурієнтів, до решти вступають переважно ті, хто не може пройти вступний конкурс до державних закладів, і є сумніви в тому, чи такі студенти взагалі мали б здобувати вищу освіту», - уточнив заступник Оксена Лісового.
І додав, що не укрупнюватимуть ті виші, які є єдиними у своєму місті. Це так звані містоутворювальні заклади в містах із населенням менш як 100 тисяч осіб.
«Це часто унікальні інтелектуальні осередки, які однозначно мають і далі існувати й розвиватися. Ми постараємося найближчим часом ініціювати спеціальні програми інвестицій у такі заклади, адже світовий досвід якраз вказує на перспективу розвитку так званих університетських міст – наприклад, Кембридж, Оксфорд, Гайдельберг, Принстон»,– уточнив Винницький.
Посадовець додав, що це еволюційний процес, він триватиме роками. І приблизно у 2030 році в Україні має з'явитися модернізована мережа ЗВО. На момент вступу до ЄС в Україні будуть такі самі типи закладів освіти, як і в Європі.
«А скільки нам треба навчальних закладів? Ми розраховуємо приблизно на сотню, але це не є якась жорстка цифра, вона приблизна. Ми виходимо на неї з урахуванням демографічної ситуації. Треба розуміти, що в кожній області й у кожному місті, де зараз є заклад вищої освіти, він має й далі існувати»,– зауважив посадовець.
Одним із критеріїв, які враховуватимуть при скороченні мережі вишів – число бюджетників. Якщо у ЗВО менш як третина абітурієнтів вступає на бюджет – це буде так звана червона лінія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами