26 квітня 1986 року стало днем найбільшої техногенної катастрофи у світі. Тоді на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції проводили експеримент, внаслідок якого прозвучали два вибухи.
У повітрі почав поширюватися радіоактивний пил, пише Медіа агентство АСС з посиланням на 24 канал.
Техногенне лихо на ЧАЕС вважається найбільшою катастрофою упродовж історії ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1». Це стосується як масштабів, так і числа загиблих. Зокрема, Україна посіла перше місце з-поміж колишніх республік СРСР за кількістю жертв і потерпілих.
Хмари радіоактивного пилу поширилися значною частиною Радянського Союзу, майже над усією Європою та певною мірою Сполученими Штатами Америки. Катастрофу намагалися ліквідувати чимало пожежників, більшість з яких отримали променеву хворобу та померли. Також відомо, що понад 100 тисяч мешканців, які жили поблизу, евакуювали після техногенного лиха.
Наші новини є у Facebook
Радянська влада замовчувала те, що сталася велика катастрофа. Тоді з'являлися лише короткі повідомлення про те, що трапилася аварія на одному з реакторів, але все ліквідовують.
У кінці 1986 року над 4 реактором встановили спеціальний «саркофаг», а ЧАЕС знову запрацювала. Однак згодом інші реактори вимкнули через постійні пожежі.
Зараз Чорнобильська АЕС не експлуатується.
Катастрофа на ЧАЕС спричинила величезне забруднення довкілля та погіршення стану екології, зокрема в Україні. До сьогодні невідома точна кількість жертв аварії, адже чимало людей помирали через певний проміжок часу.
Відомо, що 30 співробітників станції не стало в перші дні та протягом місяця після аварії. За даними фахівців, близько пів мільйона людей померли від радіації. Ще 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі та Росії одразу після катастрофи були опромінені великими дозами радіації.
Варто пам'ятати, що ліквідувати цю жахливу аварію стало можливим лише завдяки сміливим і відважним людям, які ціною власних життів врятували Україну та інші держави від великої кількості радіації. До усунення аварії долучалися представники різних професій – шахтарі, будівельники, інженери, енергетики, військові, водії та медики.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Ліквідатори чергувалися на місці вибуху: спершу приїжджали одні та поверталися, отримуючи середню дозу радіації. Тоді їх заміняли іншими. Таким чином, за оцінками експертів, на місці Чорнобильської аварії побувало понад 600 тисяч осіб.
Тому у 2006 році третій президент України Віктор Ющенко запровадив День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Страшно уявити, чим усе завершилося, якби аварію не було ліквідовано. Тож 14 грудня згадаймо усіх тих, хто пожертвував власним життям та здоров'ям, щоб врятувати світ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами