В Україні з обігу зникнуть купюри 1 та 2 гривні, а також монети в 1 гривню золотистого кольору. Поки що ці гроші залишаються дійсними платіжними засобами. Але коли вони потраплятимуть до банків, то в обіг їх не повертатимуть, а передаватимуть Нацбанку на утилізацію, пише ІА АСС з посиланням на ТСН.
«Монети номіналом 1 гривня золотистого кольору є дійсним платіжним засобом. Ними можна продовжувати розраховуватися. Їх не потрібно спеціально обмінювати. Як і паперові банкноти, 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років залишаються в обігу і є законним платіжним засобом», — запевнили в НБУ.
З часом в обігу цих купюр та монет стане менше. Замість них будуть уже введені в обіг монети номіналом 1 та 2 гривні сріблястого кольору зразка 2018 року випуску.
Читайте також: В Україні запускають серіал про фінансову грамотність (ВІДЕО)
Нацбанк розпочав поступову заміну паперових банкнот низьких номіналів на металеві монети навесні 2018-го.
«З урахуванням строку служби монет така заміна дасть можливість заощадити державі близько 1️ млрд гривень. Адже банкноти низьких номіналів швидко зношуються та за рік або два приходять у непридатний стан. Тривалість життя монет значно вища, ніж тривалість життя банкнот, та становить 20-25 років. Заміщення банкнот монетами відбувається дуже поступово, тож це не створить для українців незручностей. Але поки що золотисті металеві та паперові 1-гривневі банкноти залишаються з нами та вільно використовуються у розрахунках», — зазначили в НБУ.
Нагадаємо, від 1 жовтня 2020 року в Україні вивели з обігу монети номіналом 25 копійок, а також усі купюри старих зразків – до 2003 року. Раніше в Україні перестали бути платіжними засобами монети номіналом 1, 2 та 5 копійок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Джерело: ****s://acc.cv.
Хочу золотисту 1гривневу монету. Хотя бы увидеть!