Птах занесений до Червоної книги України. Для відстеження шляху міграції самиця була помічена двома кільцями. Металевим, яке птах носить все життя і пластиковим, на якому великими літерами вказаний спеціальний код. Його дає міжнародна організація EURING, що координує кільцювання.
Читайте також: На балконі багатоповерхівки чернівчанин прихистив пораненого дятла (ФОТО)
Вчені-орнітологи дізнались, що вік лелеки складає 18 років. Зазвичай представники цього виду живуть до 10 років, але ця пташка прожила на 8 років більше, має хороше здоров’я та ще й привела на світ двох пташенят.
Орнітолог Андрій Бокотей, завідувач відділу Державного природничого музею НАН заявив: "цей птах народився в Україні, адже для лелек характерне таке явище як філопатрія - тобто вони повертаються туди ж, де народилися, і продовжують там гніздитися".
"У лелек висока смертність, і це "унікальне явище, що їй стільки років, і вона й далі живе, як нормальний, міцний, у повному розквіті сил птах. Хто сподівався, що вона ще двох пташенят вигодувала. Двох здорових пташенят ми закільцювали і будемо слідкувати за ними далі, можливо, й вони колись потраплять на очі науковцям" , - каже пан Бокотей.
Фото: Проект CICONIA-UKRAINA
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами