Про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Дмитро Разумков, який подав поправку про виплати, пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
Так, 254 депутати підтримали поправку до законопроєкту №8312. Згідно з поправкою, на період воєнного стану додаткові 30 тисяч гривень щомісячно виплачуються військовослужбовцям, представникам рядового та начальницького складу цивільного захисту, поліцейським — не залежно від того, які завдання покладені на цих людей та у яких районах вони проходять службу.
Водночас для військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійснюють заходи з нацбезпеки та оборони, перебуваючи в районах введення цих дій, розмір додаткової винагороди збільшується до 100 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу участі в таких діях.
Це стосується і військових строкової служби. Але на курсантів військових вишів та курсантів вишів зі специфічними умовами навчання положення цієї поправки не поширюється.
Як пояснює Дмитро Разумков, повернення виплат відбудеться коштом обмеження зарплат високопосадовців. Згідно з поправкою, з квітня 2023 та до завершення воєнного стану зарплата працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховується у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року. Тобто зарплата не може перевищувати 67 тисяч гривень.
Йдеться про працівників органів державної влади, крім органів місцевого самоврядування. Також зарплати обмежують для народних депутатів, членів Кабміну, прокурорам, службовим і посадовим особам Нацбанку, для працівників компаній, 100% акцій яких належать державі.
Водночас ця максимальна зарплата не враховує суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.
Тепер документ має підписати президент України.
Отримуйте новини в Telegram
Проте народний депутат та заступник комітету з питань фінансів Ярослав Железняк скептично ставиться до поправки.
«Тут головне, щоб повернення надбавок спрацювало: скоріш за все потрібно змінювати бюджет; обмеження на зарплати до 10 мінзарплат — це дуже мала економія. Навіть на 2% від запланованих видатків не вистачить. Нагадаю, що ми в день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд грн», — зазначив депутат.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами