Про це йдеться у трансляції засідання, яку вів народний депутат Олексій Гончаренко, пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
За відповідний законопроєкт проголосували 257 депутатів.
Документ передбачає рекордні видатки на рівні 3,94 трлн гривень, з них видатки на оборону становлять 2,22 трлн гривень. Дохід передбачається на рівні 2,3 трлн гривень.
Міністр фінансів Сергій Марченко під час виступу за трибуною повідомив, що у бюджеті закладено додаткові 141 млрд гривень надходжень від податкового законопроєкту № 11416д (який досі не підписав президент).
Окрім того, наступного року очікується зовнішнє фінансування на рівні 38,4 млрд доларів.
Марченко наголосив, що основні видатки бюджету спрямовані на сферу безпеки та оборони. За його словами, бюджет «вирішує багато складних питань». Окрім оборони у пріоритеті — освіта, ВПО тощо.
Голова парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа визнала, що цей проєкт бюджету «неідеальний», і є багато хороших «точкових» пропозицій, однак вони «не вкладаються в загальну картину».
Отримуйте новини в Telegram
«У 2025 році буде спрямовано 26,3% ВВП країни на безпеку та оборону, адже це ключовий пріоритет: видатки зростуть до 2,23 трлн грн, що на 47,6 млрд грн більше порівняно з уточненим планом 2024 року. Це збільшення дозволить посилити обороноздатність країни», - ідеться у повідомленні Міністерства фінансів України.
Військові видатки включають грошове, речове та продовольче забезпечення військових, придбання озброєння, військової техніки та підтримку оборонно-промислового комплексу.
Зокрема, на оплату праці військових передбачено 1,16 трлн грн (на 10 млрд грн більше, ніж торік), на озброєння та військову техніку – 739 млрд грн (+34,1 млрд грн), на закупівлю безпілотників – 46,9 млрд грн (+3,6 млрд грн).
Фінансування Мінстратегпрому, який займається модернізацією оборонно-промислового комплексу, зросте до 55,1 млрд грн (15,3 млрд грн).
Шмигаль зауважив, що другий пріоритет цього бюджету — підтримка громадян. За його словами, на березень запланована індексація пенсій. Він уточнив, що загалом на програми допомоги в соціальній сфері передбачено майже 421 млрд грн.
Водночас видатки на освіту становитимуть майже 199 млрд грн, а на медицину - 217 млрд грн. Глава уряду зауважив, що в обох сферах заплановані важливі проєкти модернізації та розвитку. Зокрема, на оновлення медичних закладів, придбання сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів передбачено 10,7 млрд грн. На модернізацію освітніх закладів та облаштування укриттів додатково передбачено 17,5 млрд грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами