У компанії розповіли, що всі українські АЕС оснащені обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори. Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) у режимі реального часу відстежує та реєструє будь-які відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій. Проте всі українські АЕС проєктувалися з урахуванням сейсмічної активності регіону та будувалися на найбільш безпечних ділянках. Президент «Енергоатома» Петро Котін запевнив, що атомні електростанції України здатні витримати землетруси потужністю до семи балів.
«Західні фахівці використовують шкалу, яка враховує фізичні наслідки руйнування, а не енергію, як за шкалою Ріхтера. Тому 8-9 балів (зафіксовані у Туреччині) прирівнюються до 6-7 балів за шкалою Ріхтера», — йдеться у дописі.
Також на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються та переводяться у безпечний стан.
Зранку 6 лютого у Туреччині стався сильний землетрус магнітудою 7,9. Він був відчутний на Кіпрі, у Лівані та Сирії. Станом на ранок 8 лютого кількість загиблих унаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії зросла до понад 9,5 тисячі. Рятувальні роботи продовжуються.
Після основного землетрусу сталося декілька афтершоків.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами