Про це йдеться на сайті парламенту, пише МА АСС з посиланням на Укрінформ.
Так, у розділі «дати і стан проходження» зазначається, що глава Української держави підписав відповідний документ 10 жовтня.
Як повідомлялося раніше Верховна Рада ухвалила закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану №9534 5 вересня. В ухваленій редакції документа була норма, яка передбачає залишити реєстр декларацій закритим ще на один рік з можливістю для декларантів добровільно подати в Національне агентство з питань запобігання корупції заяву щодо персонального відкриття декларації упродовж року.
Ця норма викликала суспільне невдоволення. Петиція до Президента Володимира Зеленського із закликом накласти вето на ухвалений закон про відновлення е-декларування та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників набрала необхідну для розгляду кількість підписів у рекордно короткий термін.
Отримуйте новини в Telegram
12 вересня Президент України Володимир Зеленський ветував цей закон і вніс до Верховної Ради пропозиції до ухваленого документа.
20 вересня ВР підтримала пропозиції Президента Володимира Зеленського до закону про відновлення е-декларування.
Відтак під час дії воєнного стану до його припинення або скасування Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) має забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 60 днів з дня набрання чинності цим документом.
Водночас із відкритого доступу вилучаються декларації, які подані військовослужбовцями Збройних сил України, прикордонниками працівниками Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, представниками Управління державної охорони, поліцейськими, які залучені до ведення бойових дій, учасниками миротворчих місій, пораненими, полоненими, громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, у тому числі, якщо відповідні декларації були подані до початку проходження військової служби, призначення на посади.
Національне агентство з питань запобігання корупції має вилучати декларації вищезазначених категорій громадян із відкритого доступу на підставі письмового подання керівника або заступника керівника державного органу, в якому проходить службу субʼєкт декларування.
Це не поширюється на представників керівництва Міністерства оборони України, працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій.
Голова ВР Руслан Стефанчук підписав документ, ухвалений із пропозиціями Президента Володимира Зеленського, 26 вересня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами