Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики, передає МА АСС з посиланням на Укрінформ.
«8 березня ще 48 громад долучилися до пілотного проєкту Міністерства соціальної політики і відкриють для своїх жителів центри життєстійкості. Там люди безкоштовно зможуть отримати професійну допомогу, знайти опору та навчитися справлятися зі стресами і життєвими труднощами», - йдеться в повідомленні.
Лідерами за кількістю відкритих центрів є Київська та Івано-Франківська області. Віднедавна до проєкту долучилися громади на Сумщині та Кіровоградщині.
У планах Міністерства соціальної політики - щоб кожен мешканець громади мав доступ до такого центру і міг звернутися туди із будь-яким своїм запитом.
У міністерстві зазначають, що пріоритетним напрямком роботи простору є психосоціальна підтримка. Як-то: перша психологічна допомога, індивідуальні консультації, групові тренінги та заняття. Кожен може безкоштовно відвідувати активності центру, а також долучатися до волонтерських ініціатив і бути корисним своїй громаді.
Фахівці центрів життєстійкості попередньо проходять навчальні тренінги від партнерів проєкту - міжнародних фондів ВООЗ та ЮНІСЕФ. Методологія тренінгів передбачає засвоєння практичних навичок, які допомагають справлятися зі стресом і тривогою, адаптуватися до нових умов життя і відновлюватися, навіть за кризових умов. У окремому фокусі - розвиток батьківських компетентностей та відповіді на актуальні під час війни запитання батьків.
Органи місцевого самоврядування можуть до переліку послуг Центру додати інші, затребувані місцевими жителями: правничу підтримку, консультації з питань зайнятості та інші.
Кожна територіальна громада України може долучитися до пілотного проєкту і створити такий простір. Єдина умова участі - виділити та утримувати приміщення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами