Православні, греко-католики та частина протестантів відзначають його на п’ятдесятий день після воскресіння Ісуса Христа, тому й ще одна назва свята – П’ятидесятниця. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП Життя.
За Писанням у цей день на апостолів, як і обіцяв Ісус, зійшов Святий Дух. У Діянні Апостолів ця подія описана так: здійнялася буря і на учнів Христових, які разом із Дівою Марією зібралися на Сіонській горі, зійшло полум’я. Воно розділилося на окремі язики й вони по одному осіли на апостолів. Коли ті сповнилися Святим Духом, то почали говорити різними мовами і розійшлися по світу проповідувати людям.
Цьогоріч Трійця припадає на 8 червня.
9 червня християни східного обряду вшановують Святого Духа.
Наші новини є у Facebook
В історії українського народу переплелися багато різних традицій. Один з яскравих прикладів цього – Трійця та Зелені свята. Тепер ці поняття ми вживаємо спільно, попри те, що походження Зелених свят сягає дохристиянських часів.
Етнограф Василь Скуратівський пише, що Зеленим або Клечальним називався ще увесь тиждень напередодні Трійці.
У своїй книзі «Дідух» він наводить цікаві теорії походження свят, які побутували серед людей. Основна – що триденне свято пов’язане з трьома іпостасями Бога, однак є і інші. Наприклад, що у цей день Бог створив землю і засіяв її зеленню (тому й Зелені свята); або – що Христос, Петро і Павло, йдучи дорогою присіли відпочити під пишною кроною дерева (тому і Трійця, бо було їх троє).
У давнину люди вірили, що разом з тим, як починають квітнути жита і все зеленіє, оживають душі людей, які померли «не своєю» смертю – наприклад, тих, хто втопився, народився мертвим чи помер нехрещеним. Ці душі начебто могли чинити збитки, тож головним на свята було вберегти від них себе і господу. Тому й люди «клечали» (прикрашали) свої обійстя різноманітною зеленню. У Василя Скуратівського є згадка, що це робили у четвер напередодні П’ятидесятниці, в історика Степана Килимника – вже у суботу, у переддень Трійці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами