Шахраї, які крадуть гроші з банківських карток, більше не заморочуються встановленням скіммерів на банкоматах та виготовленням дублікатів карток. З розвитком онлайн-платежів, злодії все роблять через інтернет. Про це пише видання "ВЗ".
Порівняно з 2017-м кількість шахрайств в онлайн зросла в 1,4 раза і становить понад 50 тис випадків. Найбільше допомагає шахраям низька фінансова грамотність населення. Люди не знають елементарних правил безпеки використання платіжних засобів і найчастіше самі повідомляють дані шахраям.
У НБУ попереджають про зростання кількості випадків нового виду шахрайства — крадіжки даних платіжної картки за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей.
«У цій схемі власникам платіжних карток телефонують не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, які від імені „банку“ просять надати інформацію про платіжну картку. Наголошуємо, що дані картки є конфіденційними. Навіть працівники банку не мають рева питати таку інформацію.»
Читати: Шахрайство на біді: з картки буковинки, яка збирала гроші на операцію брату, вкрали гроші
Нерідко клієнтам надходять смс чи електронні повідомлення від банку з проханням перетелефонувати на такий-то номер, бо вашу картку заблокують. У жодному разі не телефонуйте.
«Вітаємо, ви виграли приз»
Схема, коли людині надходять повідомлення про те, що вона виграла приз, не нова. У соцмережах чи месенджерах створюють «підставні» групи за інтересами. Деякий час там справді постять цікаву інформацію. А потім для учасників групи проводять опитування з розіграшем грошових призів. Вас роблять переможцем і виманюють приватну інформацію про грошовий рахунок.
Хочу купити ваш товар
Полюють шахраї і за тим, хто виставляє на продаж речі у соцмережах чи порталах оголошень типу ОЛХ. Для початку вони прикидаються покупцями. Потім «покупець» телефонує наче з банківського відділення і каже, що тут просять назвати додаткові дані задля зарахування платежу. Часом навіть телефонує третя особа, представляється працівником банку і каже, що на ваш рахунок збираються переказати таку-то суму, але ви маєте пройти ідентифікацію. І так шахраї отримують дані з карток.
Блокування SIM- карти
Дуже часто банківські рахунки прив’язані до номера мобільного телефону. А буває, коли достатньо лише ввести код підтвердження, який приходить на телефон, і гроші списуються. Відтак шахраї полюють не за самою банківською карткою, а за SIM- карткою. Вони блокують вашу «сімку», натомість отримують іншу з тим самим номером.
А ще у Кіберполіції радять не здійснювати оплати чи перевіряти баланс свого рахунку через інтернет-банкінг, підключившись до безкоштовного Wi-Fi. Взагалі смартфони з «пейпасами» не варто підключати до відкритих мереж. Бо поки ви переглядатимете новини у Facebook, ваші дані можуть «хакнути».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами