Для того, щоб м’ясо вийшло соковитим, смачним і прожареним, слідуйте кільком порадам, пишуть Факти ICTV.
До речі, знавці кулінарної термінології розуміють, що шашлик насправді не смажать, а запікають.
М`ясо
Обираючи м’ясо, пам’ятайте, що для шашлику годиться не кожен отруб: м’ясо повинно бути м’яким (інакше шашлик буде не розжувати), у міру жирним і якісним.
Так, з нашої яловичини на шашлик згодиться хіба що філе, шашлик зі свинини традиційно готують з шиї чи окосту, ніжна курка може йти на шашлик практично цілком, а у баранчика найбільш підходяща для шашлику частина – вирізка.
Не м’ясом єдиним
Якщо говорити про шашлик не з м’яса, на думку спадають риба, морепродукти, овочі і гриби.
Згодиться будь-яка риба, але якщо ми хочемо, щоб наш шашлик вийшов смачним і соковитим, необхідно орієнтуватися на рибу середньої жирності.
Визнаний король рибного шашлику – осетер, риба дорога, але дуже смачна, інші відповідні варіанти – лосось і сом.
З морепродуктів для шашлику теж підходить практично все, але навряд чи щось зрівняється з великими креветками, нанизаними на шампур прямо в панцирі: їх і маринувати-то не треба.
Шашлик з овочів і грибів – не обов’язково доля вегетаріанців, адже запечені над гарячим вугіллям, з ароматом димку, такі овочі самі по собі не гірші будь-якого м’яса.
Читайте ще: Порахували, скільки коштує шашлик у кожній області. Чернівці - посередині
Ідеальний і вельми поширений варіант для овочевого шашлику – болгарський перець, молоді кабачки і цукіні, баклажани, помідори, цибуля.
Серед грибів беззастережно лідирують печериці та білі гриби – перші недорогі, другі смачні, і ті і інші можна їсти сирими, так що не потрібно боятися недодержати шашлик над вугіллям.
Маринад
Маринування – один з найважливіших етапів приготування шашлику, хоча дехто вважає, що хороше м’ясо жодного маринаду не потребує.
Причина з минулого, коли основним завданням маринаду було розм’якшення жорсткого м’яса, яке прожувати можна було лише після витримування в оцті або іншому кислому середовищі.
Оцет нам, дійсно, ні до чого – але як спосіб надати продукту смак і аромат приправ і спецій, маринування корисно навіть у випадку з м’ясом відмінної якості.
Допустимий як сухий маринад – тобто просто спеції, якими приправляють м’ясо за деякий час до приготування, – так і рідкий.
У цьому випадку в основі може лежати рослинна олія або помірно кисла рідина – вино, кефір, цибульний сік, йогурт.
Вам буде цікаво: Дієтолог розповіла, з чим не можна поєднувати шашлик на природі
Рецепт маринаду, звичайно, у кожного свій, але наведемо кілька поширених помилок, яких слід уникати, якщо ви не плануєте зіпсувати шашлик:
Лайфхаки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами