Обирати продукти для пікніка в теплу погоду варто вкрай обережно, оскільки на сонці різні соуси або майонези швидко перетворюються на отруту, а в молочних продуктах починають множитися бактерії.
Про це кореспонденту Голос.ua. повідомила дієтолог Ірина Морозова
За словами лікаря, настільки важка їжа як шашлик негативно поєднується з жирними та іншими білковими продуктами.
- Ні в якому разі не можна під час пікніка зловживати алкоголем, особливо міцним, - зауважила експерт. Вона підкреслила, що в травні в середині дня на сонці вже досить жарко і "градус" може швидко вдарити в голову, а це загрожує поганим самопочуттям, мігренню і навіть тепловим ударом. Не найкращий напій пиво — воно створює відчуття тяжкості. - Зрозуміло, мало хто зважиться взагалі не пити на пікніках і не запивати шашлик алкоголем. Але звести шкоду до мінімуму, все ж, можна, якщо пити червоне або біле сухе вино, розбавляючи його мінеральною водою. А от горілка або коньяк, які багато несуть з собою в ліс або розпивають на дачі, чреваті наслідками для здоров'я.
До речі, жирне м'ясо в поєднанні з алкоголем може спричинити загострення або виникнення панкреатиту, — розповіла фахівець. Відзначається, що ще одна небезпека – надмірне вживання жирів. Поки відпочиваючі чекають на шашлик, вони нерідко закушують алкоголь сиром чи ковбасою, їдять всілякі традиційні випічки на кшталт хачапурі, що в результаті може спровокувати закид жовчі в шлунок, викид кислоти і в підсумку сильну печію.
Тому, радить дієтолог, тим, хто схильний до печії, варто обмежити споживання помідорів, і ні в якому разі не запивати смажене м'ясо томатним соком. Морозова додала, що не варто рясно перчити м'ясо, якщо ви страждаєте гастритом. Краще рішення — вживати велику кількість овочів і фруктів. Не варто забувати про зелень і листовий салат!
Джерело: fakty.ictv.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами