"До цього часу у споживачів існує думка, що якщо виробник невеликий, він робить продукт за класичними технологіями, старими методами, і ось він робить нормальне, а великі виробники будуть фальсифікувати. Насправді ж все відбувається навпаки, тому що великі виробники на увазі, їх простіше можна зловити, вони представлені в мережах і легко ідентифікуються, і знаходяться винні. Серед дрібних виробників такого немає, вони частіше представлені на ярмарках, на базарах - там рівень фальсифікації високий", - зазначив експерт.
Читати ще: Які продукти подорожчають найбільше у 2019-му
За його словами, в цілому рівень фальсифікації вершкового масла в Україні становить приблизно 60%, проте серед дрібних маловідомих виробників - якщо відбирати зразки тільки на ринках і базарах - рівень фальсифікації складе 80%.
При цьому він уточнив, що масло відомих брендів, представлений в великих торгових мережах, фальсифікується набагато рідше, в той же час воно часто має не дуже хороші показники по мікробіології, що пов'язано вже з недотриманням реалізатором умов зберігання продукту.
Нагадаємо, в 2018 році Україна імпортувала 220 тис. тонн пальмової олії, що майже на 50 тис. тонн більше, ніж у попередньому 2017 році.