«У нас є градації: території, які перебувають в оточенні і блокуванні, де ведуться активні бойові дії, де можливі бойові дії. Все це відзначає Генеральний штаб і Міністерство оборони за подання ОВА», – каже Верещук.
Наразі активні бойові дії тривають у 132 громадах. Однак примусова евакуація буде лише у Бахмуті, наголошує Верещук.
«Через помилки, через те, що ми побачили під час обов’язкової евакуації, ми зрозуміли, що нашим Силам Оборони, Нацполіції, ДСНС, ОВА недостатньо інструментарію. І ми розширили такий інструментарій для наших евакуаційних груп, які вивозять дітей з-під обстрілів. Там є кілька запобіжників, ми свідомі того, щоб не було зловживань, щоб люди не хвилювалися», – каже міністерка.
Ірина Верещук запевняє, що дітей не будуть розлучати з рідними та евакуйовувати без супроводу дорослих.
Отримуйте новини в Telegram
Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.
«Ні в якому разі дитину розлучати з родиною не будемо. Якщо дорослий ухвалює рішення, він має підписати відповідну форму і відмовитись від евакуації. Якщо є малолітня дитина на утриманні, ця опція не працює щодо одного з дорослих. Вони зобов’язані супроводжувати дитину до місця, куди буде здійснюватись евакуація», – каже Верещук.
На запитання про те, що буде з дітьми, якщо батьки категорично відмовляться виїжджати, міністерка відповіла:
«Досвід останнього місяця показує, що якщо наша Нацполіція або евакуаційні групи прибувають на місце, де перебуває дитина з дорослим, як правило люди не відмовляються. Нам головне знайти ці локації».
Зараз у Бахмуті перебуває 38 дітей. За даними Верещук, до серпня у місті проживало 12 тисяч дітей.
«Діти, що опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя», – додають у Мінреінтеграції.
Медіа агентство АСС є в Instagram