Лист-роз’яснення щодо початку 2021/2022 навчального року - про особливості навчання під час карантину, перший урок про 30-річчя незалежності України, реформа шкільного харчування і формування мережі ліцеїв - МОН підготувало керівникам департаментів і управлінь освіти і науки та закладів загальної середньої освіти. Про це пише ІнформАгентство АСС з посиланням на УНН.
«У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину», - вказали у МОН.
Освітній процес, як зазначається, у школах розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. «Структура і тривалість навчальних року, тижня, дня, занять, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою, з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо», - зауважили у профільному міністерстві.
У межах академічної автономії, як повідомляється, організація освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогів. «В умовах пандемії навчання за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання», - додали у МОН.
Крім того, нагадали у відомстві, за законом на період встановлення карантину власник установи, організації або уповноважений орган може змінювати режим роботи закладу.
Отримуйте новини в Telegram
Перший урок у новому навчальному році рекомендовано присвятити відзначенню 30-ї річниці незалежності України.
Також вказано, що одним із пріоритетних напрямів формування безпечного та інклюзивного освітнього середовища у школах є осучаснення системи шкільного харчування. «Наразі в межах даного напряму відбувається модернізації харчоблоків, оновлення нормативно-правового забезпечення, оновлено меню шкільної їдальні, проводяться вебінари та майстер-класи», - розповіли у МОН.
Оновлені норми та порядок щодо харчування набувають чинності з 1 вересня 2021 року. Водночас, як вказано, «зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування», уряд встановив гнучкий перехідний період на нові норми харчування з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022-го.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами