За період від квітня до серпня 2024 року українські заклади вищої освіти позбулись 23 448 студентів чоловічої статі призовного віку. Ці «студенти» або завалили сесію, або взагалі не відвідували заняття. Водночас низка університетів втратила ліцензії на здійснення освітньої діяльності за рішенням Міністерства освіти і науки України.
Про це повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
«Один із найважливіших пріоритетів команди МОН – це розвиток нашої системи вищої освіти та підвищення її конкурентоспроможності в Європі. На жаль, ці зусилля часто стикаються з викликами, які не тільки не сприяють розвитку, а й змінюють наші пріоритети на боротьбу з повною профанацією вищої освіти», – зауважив Винницький.
Він додав, що Україна не може собі дозволити, щоб вища освіта «використовувалася не за призначенням», коли метою вступу до університету не є набуття відповідних професійних компетентностей.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Сьогодні, разом із Русланом Гураком [головою Державної служби якості освіти (ДСЯО) – ред.] обговорили результати комплексу заходів, які нещодавно провела ДСЯО щодо проблемних питань організації освітнього процесу для здобувачів вищої освіти чоловічої статі мобілізаційного віку. Маємо обнадійливі результати», – зазначив заступник міністра.
Він уточнив, що більшість студентів-чоловіків віком 30+, яких цього року відрахували з вишів, втратили свої місця за рішеннями внутрішніх систем забезпечення якості освіти самих університетів. Але 5 805 здобувачів вищої освіти були відраховані безпосередньо за результатами перевірок ДСЯО.
«Мабуть, відрахування студентів не варто вважати позитивним явищем для системи. Але з іншої сторони це ознака вимогливості наших закладів вищої освіти», – підкреслив Михайло Винницький.
Він уточнив, що були відраховані саме ті «студенти», які насправді не планували навчатись, а мали намір використати цей статус для уникнення інших обов'язків.
«Те, що їх вже немає в системі вищої освіти, – ознака того, що система самоочищується», – вважає посадовець.
Він також додав, що за поданням ДСЯО правоохоронні органи вже відкрили 8 кримінальних проваджень щодо недоброчесних осіб серед викладацького складу й адміністрації вишів, але загальна кількість таких справ, на жаль, більша.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами