Минулого року збитки від тривог в Україні становили 7 млрд грн на день. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
«Якщо рахувати збитки у прив’язці до ВВП - вони постійно збільшуються. Але тут треба враховувати те, що збільшується й ВВП - за оцінками НБУ, цього року воно становитиме 6,63 трлн гривень. Якщо припустити, що під час тривоги зупиняється половина економіки, збитки за чисту добу сигналу умовно становлять 9 мільярдів гривень (2022 року - 7 мільярдів гривень)», - зазначає Данило Гетманцев.
Це приблизний розрахунок. Він може змінюватися за регіонами. На нього впливає те, що значна частина тривог припадає на нічний час. Все ж таки оцінити орієнтовний масштаб втрат у валовій доданій вартості можливо.
Медіа агентство АСС є в Instagram
За останні чотири тижні тривалість тривог становила:
- Київщина - 2,5 доби;
- Дніпровщина - 5 діб;
- Харківщина - 5 діб;
- Львівщина - 1 доба.
«Всі податки по зведеному бюджету займають близько третини ВВП (у 2022 році – 34% ВВП). Тому, якщо говорити про податки, то втрати від зупинення економічної діяльності для бюджету складають - 3 мільярди на добу вимушеного простою.
Якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у 2 доби на місяць, втрати зведеного бюджету і пенсійного фонду можуть сягати 6 мільярдів гривень на місяць». - роз'яснює Данило Гетманцев.
Отримуйте новини в Telegram
«Тривоги - це питання безпеки та людських життів, а вже потім - збитків. Українці на другому році війни навчились самі для себе класифікувати небезпеку, виставляючи умовні маркери. Але очевидно, що ризики реальні й «тренувальний» політ МіГ-31К може закінчитися пуском ракет», - наголошує Гетманцев.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами