Про те, як триває підготовка до цього, розповіли в ефірі телеканалу Дом заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець та представники громадськості, коментуючи ухвалений Верховною Радою закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Про це пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
Дивіться нас на YouTube
«Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. При цьому в більшості випадків кожен пакет використовують тільки раз. Цей весь вплив призводить до того, що ми з вами, скажімо так, споживаємо з їжею п'ять мікрограмів пластику на тиждень. А 5 г — це вага однієї пластикової картки», - зауважив заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець.
Відтак із березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Також під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.
Читайте також: Біо-пакети чи еко-сумки: чим замінити пластикові пакети
У якості альтернативи експерти пропонують біорозкладні пакети, які, як правило, виготовляють з крохмалю або целюлози.
«На сьогодні їхня ціна вища, ніж класичного пакета, який ми з вами звикли використовувати. Але я впевнений у тому, що ті потужності з виробництва упаковки, які зараз є в Україні, вже почали перебудовуватися. З кожним днем собівартість таких біорозкладних пакетів знижуватиметься, тому що з'являтиметься певна конкуренція на ринку», — розповів Стрілець.
Від початку дії заборони, людей за використання пластикових пакетів не штрафуватимуть — покарання торкнуться тільки бізнесу. Перший штраф — від 1 700 до 3 400 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити від 3 400 до 8 500 грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами